popularne tematy: linux

Wolne oprogramowanie! I dlaczego go nienawidzę!

Jest pewien moment w życiu, że uruchamiasz swojego nowego Windowsa 8 i cieszysz się. Wiem, ogólniki, ale przestały mnie jarać syfiaste wolne oprogramowania i chce wam powiedzieć dlaczego.

Zaczęło się to w 99 roku. Czyli zgoła ponad 13 lat temu. Softu było wtedy tyle co kot napłakał i cieszyłem się z każdego, który spełniał moje oczekiwania. Godzinami mogę wymieniać najróżniejsze programiki, które w czymś pomagały, coś robiły, gdzieś tam działały w tle.

Idiota, Linux, Orange i Microsoft instalują kamerkę…

... czyli trochę o nas samych.

Pokój miał na pierwszy rzut oko niewiele ponad dziesięć metrów szerokości i długości. Właściwie to był salon, niezwykle gustowny salon, zaznaczyć trzeba. Na samym środku otoczony krzesłami stał ogromny drewniany stół. Pod każdym naporem skrzypiał co nie miara, ale taki był już jego urok. Tyle co on przeżył, tyle co widział. Tysiące śniadań, kolacji, obiadów, narady rodzinne pełne burzliwych komentarzy jak i łzy, gdy rodzina zbierała się by powspominać tych co odeszli.

Linux jest dla idiotów!

Aj, musiałem to napisać… po ostatnich przeżyciach doszedłem do wniosku, że większość Pingwinów jest po prostu dla osób ograniczonych umysłowo, czyli dla ludzi, których jedynym celem życiowym jest zatruwanie powietrza swoimi dwutlenkiem węgla.

Tylko skąd taki oszczerski i wulgarny wniosek?

Proste – oto historia ostatnich kilku dni.

Na co dzień jestem użytkownikiem Windowsów w wersji desktopowej i różnych linukso-podobnych systemów na serwerach.

Linux jest genialny!

Aj, po prostu musiałem tak właśnie zacząć swój wpis – gdyż mój zachwyt nad nowym Ubuntu nie ma właściwie końca. Jako wielki fan Windowsów zawsze uważałem pingwiny za coś absolutnie dziwnego i dostępnego tylko dla informatycznych geeków, których jedynym celem jest klepanie poleceń w konsoli.

Tylko skąd mój nagły zachwyt?

Proste – oto historia ostatnich kilku dni.

Jak już wspomniałem, na co dzień jestem – choć lepiej było by napisać: byłem – wielkim fanem systemów operacyjnych firmy z Redmond.