popularne tematy: oprogramowanie

O tym jak stałem się „gestosceptykiem”

Pewnego dnia, pewna bardzo ładna nauczycielka klasy I podstawówki, prowadząc akurat lekcje języka angielskiego zapisała na tablicy słowo: table. Stół, jak mniemacie słusznie. Dzieci podniosły się ochoczo z ławek, ich łapki wystrzeliły w górę – one wiedziały dokładnie jak przetłumaczyć to słowo na język polski.

Wolne oprogramowanie! I dlaczego go nienawidzę!

Jest pewien moment w życiu, że uruchamiasz swojego nowego Windowsa 8 i cieszysz się. Wiem, ogólniki, ale przestały mnie jarać syfiaste wolne oprogramowania i chce wam powiedzieć dlaczego.

Zaczęło się to w 99 roku. Czyli zgoła ponad 13 lat temu. Softu było wtedy tyle co kot napłakał i cieszyłem się z każdego, który spełniał moje oczekiwania. Godzinami mogę wymieniać najróżniejsze programiki, które w czymś pomagały, coś robiły, gdzieś tam działały w tle.

Jak to było z tą kochanką, czyli prosta zmiana ROMU

HTC Desire to dobry telefon. Ba to wręcz rewelacyjny telefon – choć właściwie to smartfon. Taki prawdziwy. 1GHz na procku, trochę pamięci, niezły ekran… trochę pamięci.

Tak cholernie mało pamięci!

Uwielbiam swojego Desire, co zresztą łatwo się domyślić, gdyż bardzo przywiązuje się do swoich sprzętów elektronicznych. Taka ma natura, być może problemy z dzieciństwa, brak przyjaciół, samotnik, jedynak, problemy psychologiczne – w sumie mało istotne. Jestem jaki jestem, nic tego nie zmieni. Mojego Desire też miało nic nie zmienić.

Netscape jest NAJLEPSZĄ przeglądarką na świecie - ale DP tego nie rozumie

Koniec i kropka – skończcie wreszcie te swoje przeglądarkowe wojny i zrozumcie. NETSCAPE jest królem!

Po pierwsze wielkie N jest rewelacyjne bo nie przejmuje się czymś takim jak standardy. Od tego ma innych – posiada dwa silniki, dzięki którym może pokazywać stronę tak jak Firefox, albo tak jak IE. Netscape sam zdecyduje kiedy i jak się przełączy, przez co TY użytkowniku nie musisz nad tym panować. Nie mniej jeśli być chciał – to żaden problem. Pod prawym przyciskiem myszy masz możliwość przełączania.

Po drugie wielkie N

Excel saga

Praca – to marzenie większości z nas. Ok., może przesadziłem – właściwie to mocno przesadziłem. Nikt z nas nie marzy „tak o”, o pracy. Raczej liczymy na cudowną pracę, wyśmienitą pracę, dobrze płatną pracę lub niezwykle prostą pracę. Nie mniej cześć z nas w jakiś sposób marzy o etacie (przynajmniej lepszym niż ma teraz)…

Tyle nabazgroliłem o tym słówku na literę „p” a przydałoby się napisać, dlaczego? Pracuje i pracowałem osobiście w wielu miejscach i z wieloma rzeczami się stykałem.

Mój ulubiony program i dlaczego go nie lubię

Każdy z Was ma na komputerze, nie ważne jaki system preferujecie, jakiś jeden program, który może uznać za swój ulubiony. Czy śnieg, czy słota, czy deszcz, czy susza, czy powódź, czy też format c: - zawsze będziecie pałać miłością platoniczną do tego software`u. Prawda?

Tak, chodzi mi o ten konkretny program, w obronie którego jesteście w stanie zalogować się na forum, aby tylko zbesztać i zmieszać z błotem anonimową osobę, która napisała głupoty wyssane z palca.