popularne tematy: programowanie

List do młodych programistów

Hej ty, tak ty, młody programisto – to list do Ciebie

Skąd wiem, że to czytasz – cóż, nie oszukujmy się – jesteś młodym i obiecującym programistą z wizją przyszłości, to jasne, że liczysz na pomoc. Pozwól więc, że ci pomogę. Oto moje rady – rady doświadczonego, starszego kolegi.

Po pierwsze – bądź skromny;

To nie jest byle jaka rada i nie bez powodu to jest punkt numer jeden – tak, bądź skromny. Jeśli czytasz ten list, to znaczy, że dopiero zaczynasz profesjonalną przygodę z programowaniem.

111 popularnych kłamstw programistów!

Pewnego dnia przeprowadziłem krótkie badania wśród znajomych programistów, zapytałem ich całkiem szczerze i zapewniając anonimowość – jakie są ich najczęstsze kłamstwa. Poniżej zrobiłem listę 111 najpopularniejszych odpowiedzi. Przeczytajcie i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy wy też używacie tych „białych” kłamstewek.

1. Znam 20 języków programowania.

2. Jutro dodam komentarze do tego kodu.

3. Mam inne ubrania niż koszula w kratę.

4. Miałem dziewczynę i kochałem się z nią.

5. Moja klawiatura jest czysta.

6.

Ohhh~indezajnie

Mam dość dziwne hobby, o którym mało kto wie… składam książki. Ok. Może to lekka przesada z tym hobby, ale generalnie lubię zajmować się tym w wolnej chwili. Wiąże się to z moim drugim hobby, czyli pisaniem książek (nie, nie napisałem jeszcze żadnej).

Okazuje się jednak, że na hobby da się zarobić, więc okazjonalnie biorę się za składanie książek na zlecenie – podpowiem wam, że pieniądze w tym są niezłe.

Niestety moja ostatnia przygoda z tą robotą okazała się wystarczająco ciekawa aby zostać opisana.