popularne tematy: windows

Windows8-tan

Jak to mawiają niektórzy starzy blagerzy – nadejszła wiekopomna chwila. MaX pokusił się na napisanie czegoś o Windowsie 8... Choć to w sumie już mój trzeci wpis o tym systemie. Nagroda w postaci zdjęcia Kota Jana dla osoby, która odnajdzie oba poprzednie wpisy ;p

Ale do sedna – czy wiecie, co to jest antropomorfizacja? Trudne słowo, co? W gruncie rzeczy jest to jednak zabieg polegający na nadaniu przedmiotom ludzkich cech i motywów postępowania.

Jak wiecie, bardzo lubię swój sprzęt elektroniczny, a co za tym idzie, nadaję mu zawsze imiona.

Czekaj

Więc czekałem w niewielkiej poczekalni – niby masło maślane, bo cóż innego można w tym pomieszczeniu robić. Nie mniej, jakoś tak natchnęło mnie to do pewnych refleksji.

Przed mną był Pan Tadeusz – niecodzienne już imię, niczym epopeja narodowa, niczym wiekopomne dzieło, lecz któż o Ojczyźnie Litwińskiej jeszcze pamięta? Nikt. Tadek, gdyż szybko przeszliśmy na Ty mimo sporej różnicy wieku, był wielkim zwolennikiem teorii spiskowych.

Netscape jest NAJLEPSZĄ przeglądarką na świecie - ale DP tego nie rozumie

Koniec i kropka – skończcie wreszcie te swoje przeglądarkowe wojny i zrozumcie. NETSCAPE jest królem!

Po pierwsze wielkie N jest rewelacyjne bo nie przejmuje się czymś takim jak standardy. Od tego ma innych – posiada dwa silniki, dzięki którym może pokazywać stronę tak jak Firefox, albo tak jak IE. Netscape sam zdecyduje kiedy i jak się przełączy, przez co TY użytkowniku nie musisz nad tym panować. Nie mniej jeśli być chciał – to żaden problem. Pod prawym przyciskiem myszy masz możliwość przełączania.

Po drugie wielkie N

Idiota, Linux, Orange i Microsoft instalują kamerkę…

... czyli trochę o nas samych.

Pokój miał na pierwszy rzut oko niewiele ponad dziesięć metrów szerokości i długości. Właściwie to był salon, niezwykle gustowny salon, zaznaczyć trzeba. Na samym środku otoczony krzesłami stał ogromny drewniany stół. Pod każdym naporem skrzypiał co nie miara, ale taki był już jego urok. Tyle co on przeżył, tyle co widział. Tysiące śniadań, kolacji, obiadów, narady rodzinne pełne burzliwych komentarzy jak i łzy, gdy rodzina zbierała się by powspominać tych co odeszli.

WP7.8

Aktualizacja telefonów z Windows siedem kropka pięć do siedem kropka osiem.

Och tak. Temat ostatnich tygodni.

Użytkownicy starych telefonów, na których jest system Microsoftu nie dostaną upragnionego apdejtu do Windows Phone 8. Trąbili o tym wszyscy i wszędzie. Każdy blog technologiczny, każda strona, nawet mój kot.

Powiem wam, jakie jest moje zdanie na ten temat – moje zdanie, jako użytkownika htc z androidem.

Mam to w gdzieś.

Tyle:

a może nawet tyle:

- mnie to obchodzi.

Linux jest dla idiotów!

Aj, musiałem to napisać… po ostatnich przeżyciach doszedłem do wniosku, że większość Pingwinów jest po prostu dla osób ograniczonych umysłowo, czyli dla ludzi, których jedynym celem życiowym jest zatruwanie powietrza swoimi dwutlenkiem węgla.

Tylko skąd taki oszczerski i wulgarny wniosek?

Proste – oto historia ostatnich kilku dni.

Na co dzień jestem użytkownikiem Windowsów w wersji desktopowej i różnych linukso-podobnych systemów na serwerach.

Linux jest genialny!

Aj, po prostu musiałem tak właśnie zacząć swój wpis – gdyż mój zachwyt nad nowym Ubuntu nie ma właściwie końca. Jako wielki fan Windowsów zawsze uważałem pingwiny za coś absolutnie dziwnego i dostępnego tylko dla informatycznych geeków, których jedynym celem jest klepanie poleceń w konsoli.

Tylko skąd mój nagły zachwyt?

Proste – oto historia ostatnich kilku dni.

Jak już wspomniałem, na co dzień jestem – choć lepiej było by napisać: byłem – wielkim fanem systemów operacyjnych firmy z Redmond.

Surface – czyli nowa Powierzchnia od Microsoftu

Na początku byłem lekko zaskoczony wiadomością o najnowszym tajnym projekcie MS, który właśnie został ogłoszony. Tablet!

Mhm.

Na rynku aktualnie wciąż rządzi iPad i nie zanosi się aby to się szybko zmieniło. Przynajmniej nie zanosiło się do wczoraj. Tylko dlaczego? Przecież wszyscy znawcy rynku głośno oznajmiali o zmierzchu komputerów stacjonarnych – o większej sprzedaży tabletów – o cudach na kiju… tymczasem rynek przenośnych urządzeń dotykowych jest w stagnacji. Och, wybaczcie, chodziło mi o rynek przenośnych urządzeń dotykowych z ekranem powyżej 6 cali.

Mój ulubiony program i dlaczego go nie lubię

Każdy z Was ma na komputerze, nie ważne jaki system preferujecie, jakiś jeden program, który może uznać za swój ulubiony. Czy śnieg, czy słota, czy deszcz, czy susza, czy powódź, czy też format c: - zawsze będziecie pałać miłością platoniczną do tego software`u. Prawda?

Tak, chodzi mi o ten konkretny program, w obronie którego jesteście w stanie zalogować się na forum, aby tylko zbesztać i zmieszać z błotem anonimową osobę, która napisała głupoty wyssane z palca.