popularne tematy: windows

One Puuuunch!

Ponieważ wiecie już, że przy wyborze laptopa kieruje się dosyć specyficznym kryterium – pora byście poznali najnowszego członka mojej rodziny.

Oto przed wami on – jedyny, niepowtarzalny i cholernie zapierający dech w piersiach.

ThinkPad X1 Extreme

EXTREEEMEEEE!!!

Jakby samo X1 było za mało miarodajnie, to Lenovo postanowiło dorzucić do nazwy słówko Extreme! Gdy tylko dowiedziałem się o jego istnieniu – wiedziałem, że zmierzam w dobrym kierunku.

Specyfikacja

Na papierze nie wygląda to źle.

Nie śpię bo instaluje Windowsa!

31.07.2015, godz. 05:08 / aktualizacja 31.07.2015, godz. 05:15

Dniem i nocą łącza internetowe Maxa D. są zajmowane przez lecące pakiety prosto z serwerów Microsoftu. I to właśnie wtedy komputer trzęsie się w posadach, wiatraki wirują jak szalone a z tacki cd spadają filiżanki.

Komputer cały jest popękany, a zaślepka od drugiej zatoki spadła na… podłogę. Żona zabroniła panu Maxowi korzystać z komputera - stan jest tak tragiczny.

- Ale co mam robić?! Boję się wchodzić do sypialni i do kuchni, bo nie mam pewności kiedy Windows się ściągnie.

Alfabet Windowsa

C jak Cierpliwość. Każdy właściciel Windows powinien mieć jej pod dostatkiem. Nie chodzi nawet o uruchamianie się biednych, niedocenianych okienek, bo te wreszcie od ósmej wersji robią to naprawdę szybko. Chodzi o to, że nie ważne co robicie, Windows może postanowić przetestować waszą cierpliwość do granic możliwości. Aktualizacja? Noł problem, zawiśnie na 3 godziny. Odbieranie maila. Noł problem, utknie przez kwadrans. Instalacja programu mającego 1MB wielkości. Noł problem, przetrzyma was przez 10 minut na 99%. Bo to ponoć cnota.

Po godzinach — czyli fajne gry na Windows Phone cz. 1

Wiosna, wiosenka, wiosunia. Tak, to ona. Na fali popularności blogów o WP8 postanowiłem podwinąć serię naszego topowego blogera i zrobić jej wersję dla systemu Windows Phone.

Oto ona! Ta-dam.

Tak, w tej niesamowitej serii będę opisywał *fajne* gry na Windows Phone 8. Zapraszam więc do lektury...

...

...to tyle jeśli chodzi o *fajne* gry na WP8. Dziękuje za lekturę.

Do zobaczenia za tydzień.

;> 

Wolne oprogramowanie! I dlaczego go nienawidzę!

Jest pewien moment w życiu, że uruchamiasz swojego nowego Windowsa 8 i cieszysz się. Wiem, ogólniki, ale przestały mnie jarać syfiaste wolne oprogramowania i chce wam powiedzieć dlaczego.

Zaczęło się to w 99 roku. Czyli zgoła ponad 13 lat temu. Softu było wtedy tyle co kot napłakał i cieszyłem się z każdego, który spełniał moje oczekiwania. Godzinami mogę wymieniać najróżniejsze programiki, które w czymś pomagały, coś robiły, gdzieś tam działały w tle.

Tak reklamuje sie Microsoft w Japonii... czyli GITS i SURFACE

Czerwiec zaczniemy trochę zabawnie i luźnie.

Reklama prosto z kraju kwitnącej wiśni.

GITS - czyli Ghost in the Shell to uznana i respektowana na całym świecie manga (komiks japoński). Jeden z najlepszych tworów Sci-Fi ubiegłego stulecia. Znany głównie z rewelacyjnego filmu i tysiąc razy lepszych serii TV. Główna bohaterka Major Motoko Kusanagi jest pełnym cyborgiem i dowódcą tajnej Sekcji 9, zajmującej się antyterroryzmem.

A u nas? Lenka i piosenka, której mam już serdecznie dość.

 

Galopem, okrakiem i aplikacją – czyli luźne i niezorganizowane uwagi co do kwestii przejścia z Androida na Windows 8 Phone, dlaczego uważam, że jest to łatwe jak bułka z masłem i czemu tytuł może mieć

... tak mało znaków.

A co do przejścia, to: TAK, wbrew pozorom jest to łatwe.

Nie, serio mówię.

Po pierwsze: kontakty

Jeśli masz telefon z Androidem, istnieje duża szansa, że większość Twoich kontaktów jest już w Gmailu. Istnieje, ale może być z tym różnie. Jeśli tak jest faktycznie to gratulacje: 90% sukcesu za nami. Jeśli jednak masz trochę kontaktów w telefonie, trochę w GMailu, trochę na karcie sim, czytaj uważnie poniższe parę podpowiedzi.

Po pierwsze nie wyłączaj Androida i włóż z powrotem do niego kartę SIM.

Osiem Kropka Jeden

Jako wierny, wieloletni użytkownik Windowsa W Jedynej Słusznej Wersji mam swe życzenia… o tak.

Windows 8 zawitał w moim domu już dawno. Nie tylko zdążyłem się doń przyzwyczaić, ale wręcz go polubić. Nie jest to system doskonały, ale bardzo dobry. W raz z hucznie obwieszczanym upgrejdem do „Kropka Jeden” pojawiają się coraz to nowe spekulacje, których nie czytam, bo lubię być zaskakiwanym – postanowiłem jednak samemu trochę pomarzyć licząc na to, że stanie się cud i wszystkie usprawnienia odkryję któregoś dnia w nowej wersji.

Oto co bym usprawnił: