popularne tematy: urządzenia mobilne

Mikroprojektor Philips PicoPix PPX3610

W moje ręce zupełnie niespodziewanie wpadł projektor Philips'a. Wcześniej z tego rodzaju urządzeniami spotkałem się wyłącznie na wystawach sklepowych gdzie były prezentowane jak rewolucyjne urządzenie dzięki któremu możemy sobie w domu zbudować prawdziwe kino. Oczywiście zdając sobie sprawę z ograniczeń jakie muszą istnieć w takim urządzeniu oferowanym za tak niewielka cenę z wielkim dystansem podszedłem do wystawy. Z tego właśnie powodu tym bardziej ucieszył mnie fakt, że będę mógł trochę przetestować to urządzenie.

Wczorajsze technologie jutra z dzisiejszej perspektywy

Obserwując dzisiejszą rzeczywistość, nie trudno zauważyć, że żyjemy w świecie mnóstwa technologii, które dzięki swojej przełomowości stały się czymś, bez czego dzisiaj wielu nie może sobie wyobrazić istnienia świata. Nie mam na myśli wynalazków typu telefon, komputer, internet, a raczej to jak te wynalazki ewaluowały w ciągu kilku ostatnich lat. Rozwój technologii sprawił że wszystko wokół nas dzisiaj wygląda tak, a nie inaczej. Patrząc w przeszłość można wskazać urządzenia lub typ urządzeń które wykreowały taką rzeczywistość.

Dell XPS 12 - uzupełnienie i podsumowanie

Ku końcowi zbliża się czas testów Ultrabooka Dell XPS 12. Wpisem tym chciałbym podsumować moje spostrzeżenia na temat testowanego przeze mnie urządzenia, a także uzupełnić recenzje o kilka szczegółów których wcześniej nie ująłem.

Intel Widi

Do testów poza Ultrabookiem Dell XPS 12 dostałem również adapter NETGEAR PUSH 2 TV PTV3000 który umożliwia uruchomienie bezprzewodowego przesyłania dźwięku i obrazu na urządzeniach które nie mają wbudowanego odbiorniki WiDi.

Dla kogo DELL XPS 12?

W drugim wpisie w ramach akcji "Przetestuj sprzęt od Intela" chciałbym przedstawić wam opinie osób , którym udało mi się pokazać testowane urządzenie, i którym udostępniłem Ultrabooka w celu zapoznania się z nim przez dłuższą chwilę. Jak powiedziałem w 1 wpisie, Ultrabooka Dell XPS12 miałem ciągle przy sobie, dzięki czemu mogłem go często wyciągać i pokazywać (bez skojarzeń :) ).

Dell XPS 12 - Urządzenie kompromis

Dzięki uprzejmości portalu dobreprogramy.pl oraz firmie Intel mam okazję testowana Ultrabooka Dell XPS 12. Jest to urządzenie interesujące z wielu względów. Dla mnie w tym momencie jest ciekawostką, która pozwala na wykonywanie zwykłych czynności, w nieco inny sposób. Ze względu na fakt, że nie jestem pierwszą osobą testującą ten ultrabook (przede mną zrobił to Airborn oraz Mk13) chciałem zrobić recenzję w zgoła odmienny niż zwykle sposób. Mam nadzieję że dzięki temu osoby które już czytały recenzje na ten temat, skuszą się na przeczytanie kolejnej.

Tablet, czy w ogóle jest mi potrzebny?

W ciągu ostatnich dwóch lat, tablety stały się urządzeniami niezwykle popularnymi. Sam fakt że w stosunku do 2012 roku, w roku ubiegłym sprzedaż tabletów wzrosła ponad dwukrotnie. W samym 4 kwartale roku 2013 sprzedano (wg Digitimes Research) ponad 78 mln urządzeń, co jest wynikiem o 25% większym niż sprzedaż w kwartale 3. Oczywiście w tym przypadku do wyniku przyczyniły się święta Bożego Narodzenia, jednak trzeba zgodzić się z faktem, że tablety na dobre wtargnęły w nasze życie.

Kiedyś tego nie było, i ludzie jakoś żyli

OUYA, GAME STICK a może...

No właśnie, aktualnie jesteśmy świadkami powstawania konsol z Androidem na pokładzie. Przy okazji informacji o powstaniu konsolki GAME STICK zacząłem się zastanawiać nad sensem powstawania androidkonsol, do czasu kiedy w planach była tylko OUYA nie zwracałem na takie rzeczy uwagi, ale czy ewentualny wysyp adroidowych konsoli będzie czymś dobrym?

Ale od początku. Konsole do gier, to nic innego jak zaprojektowane specjalnie do gier, całkiem wydajne maszyny które w momencie wyjścia na rynek oferują całkiem pokaźną moc obliczeniową.