Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: inne

Tanie,szybkie i skuteczne, czyli leczenie prywatne

Pierwotnie wpis miał mieć tytuł "Jak wykończyć człowieka na kase chorych" jednak za dużo w nim dramatyzmu i pozostał ten.

W czerwcu zachorowała mi starsza córka - ból brzucha, biegunka,nudności itp. Akurat była to sobota, więc do poniedziałku była leczona "domową apteczką" ( kto ma dzieci ten wie, że trzeba mieć zawsze coś w domu na czarna godzinę). Niestety choroba nie ustępowała, więc w poniedziałek z rana zapisaliśmy ją do lekarza pediatry ( na kase chorych), lekarz ją zbadał, przepisał leki i w ciągu 3 dni miała być już zdrowa. Wizyta w aptece, 150 zł na 3 leki i można wracać do domu.Niestety, zamiast być lepiej to było coraz gorzej - w środę ponownie wizyta, badanie, 100 zł w aptece i ma być dobrze. Oczywiście efekt wizyty łatwy do przewidzenia - córka coraz gorzej się czuje, Nas szlak trafia bo dziecko cierpi a kupywane leki nic nie pomagają.W piątek wku....... dosięgło zenitu i postanowiliśmy skorzystać z wizyty u lekarza prywatnie ( siostra do niego jeździła z małym dzieckiem i sobie chwaliła).

hubiC - 150 GB w cenie 100 GB!

Hubic, czyli platforma do przechowywania plików ogłosiła promocję - 150 GB miejsca w cenie 100 GB.

Aby skorzystać z promocji należy zalogować się do konta na :

Hubic Następnie przejśc do "Moje konto"--> "Parametry" i wybrać "Chcę mieć więcej przestrzeni na moim koncie hubiC"

Uzupełniamy nasze dane osobowe i wpisujemy kod promocyjny: HUB3012

Po opłaceniu 15,54 Euro (64,46 PLN) (płatność za pomocą karty - szkoda że brak payu/paypal) otrzymujemy potwierdzenie mailowe:"Your hubiC space has been increased!" oraz fakturę .

Miłego korzystania! 

Recenzja "Ubuntu serwer - Oficjalny podręcznik"

Swoją pierwszą recenzje zacznę od książki, po którą od momentu zakupu do dzisiejszego dnia sięgam najczęściej.

Krótkie informacje o pozycji:

Tytuł

: Ubuntu Serwer. Oficjalny podręcznik. Wydanie II

Autorzy

: Kyle Rankin, Benjamin Mako Hill

Wydawnictwo

: Helion

Cel zakupu pozycji

Pozycje zamówiłem zaraz po tym jak zacząłem interesować się systemami z rodziny linux i nabyłem swój pierwszy serwer VPS. Książka ta miała za zadanie wprowadzić mnie w administrację systemami z rodziny linux, czyli być takim how-to dla początkującego użytkownika systemów w wersji serwerowej.

O książce

Książka wprowadza w świat systemu operacyjnego ubuntu serwer począwszy od instalacji po konfiguracje poszczególnych elementów systemu, takich jak poczta/serwer www/www/plików/baz danych.Podejmuje też temat bezpieczeństwa zarówno pod kątem danych ( systemy plików, konfiguracja raid, wirtualizacja ) jak i systemu (wykrywanie włamań, konfiguracja ufw ).Jest to pełne kompedium wiedzy o systemie Ubuntu serwer.

Citroen C-Elysee i wskaźnik serwisowy

Od marca jestem szczęśliwym posiadaczem nowego Citroen C-Elysee.W listopadzie przekroczyłem 3000 km i obok licznik kilometrów pojawiła mi się ikonka klucza. po kolejnych 200 kilometrach po włączeniu kluczyka zapłonu przez 5 sekund pokazywał mi się minusowy stan kilometrów.

Owy klucz i licznik kilometrów to nic innego jak wskaźnik serwisowy - w citroenie jest on ustawiony na 3 tys. km.Przewertowałem instrukcje i znalazłem rozwiązanie na wyłączenie ikony i zresetowanie licznika:

  • Włóż kluczyk do zapłonu
  • Naciśnij przycisk zerowania kilometrów ( ten czarny guzik na blacie gdzie są liczniki) i trzymając przekręć kluczyk (ale nie odpalaj samochodu!)
  • Na liczniku kilometrów pojawi się cyfra 10 i zacznie się odliczanie do zera, czyli 10,9,8…..
  • W momencie gdy pojawi się zero puszczamy przycisk zerowania kilometrów – w tym momencie znika wskaźnik serwisowy