Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: internet

Przygoda z cisco #1, czyli nowy nabytek do neostrady

Pracując jako administrator systemów linux często mam do czynienia z tematami mniej czy więcej sieciowymi - drobne rzeczy naprawia sie od ręki, ale np problemy z połączeniem do TS-a kolegi z ameryki przekazywane sa do sieciowca.Ponieważ firma gdzie pracuje nie jest wielkim korpo na bieżąco wiedziałem o większych zmianach w sieci - co prawda nie były to szczegóły bo i tak nie mam o tym zielonego pojęcia, niemniej jednak musiałem wiedzieć co było zmienione i jakie ma to skutki dla klienta. Co kilka miesięcy jeżdżę do siedziby na kilka dni w ramach integracji - miałem więc okazje pooglądać sprzęt sieciowy.O ile switche nie zwracały mojej szczególnej uwagi, to już routery zajmujące pół szafy i mające zasilacze mające ponad KW mocy robiły wrażenie i rozpalały ciekawość jak to wszystko działa. Ponieważ zima to okres mniejszej ilości robót poza godzinami pracy postanowiłem poczytać trochę ogólnie o sieciach jak i zainteresować się urządzeniami firmy cisco, które to dominują w naszej firmie. W tym samym czasie wierny sługa internetu dla domu, (nie)dziurawy TP-Link zaczął robić figle - zrywał co jakiś czas połączenie by za chwile je przywrócić.

hubiC - 150 GB w cenie 100 GB!

Hubic, czyli platforma do przechowywania plików ogłosiła promocję - 150 GB miejsca w cenie 100 GB.

Aby skorzystać z promocji należy zalogować się do konta na :

Hubic Następnie przejśc do "Moje konto"--> "Parametry" i wybrać "Chcę mieć więcej przestrzeni na moim koncie hubiC"

Uzupełniamy nasze dane osobowe i wpisujemy kod promocyjny: HUB3012

Po opłaceniu 15,54 Euro (64,46 PLN) (płatność za pomocą karty - szkoda że brak payu/paypal) otrzymujemy potwierdzenie mailowe:"Your hubiC space has been increased!" oraz fakturę .

Miłego korzystania! 

Mini komputer do domu

Przechowywać dane w obecnych czasach można na kilka sposobów:

  • Dysk twardy w komputerze
  • Płyty CD/DVD
  • Zewnętrzny dysk twardy
  • Serwisy przechowywania plików

Każda z tych metod ma swoje zalety i wady stąd narodził się pomysł zakupu urządzenia, które będzie robiło jako NAS jak i HTPC, a jednocześnie będzie charakteryzowało się niskim poborem prądu.

Początkowo wybór padł na terminal T5730, jednak możliwość podłączenia 1 dysku ( i to albo IDE, albo sata z przejściówką i poza obudową) oraz brak wyjścia hdmi spowodowało zmianę planów.

Po kilku wieczorach googlowania zdecydowałem się na mini PC z Procesorem Intel Atom lub E-350. O ile z tymi pierwszymi nie było problemu to znalezienie czegoś fajnego na e-350 już nie było takie proste.

Wymagania były następujące:

-Procesor – energooszczędny ale też niezbyt słaby – Atom 330/N2800 lub AMD E350

-RAM – 2, ewentualnie 4 GB

- 4 wyjścia SATA + wyjście HDMI

Całość w obudowie mini-itx i jak najcichsza.

Po kilku dniach przeglądania ofert udalo mi się zakupić praktycznie nowy zestaw w cenie 400 zł.