popularne tematy: gry

Zagadka pasjansa

Pasjans. W jednym systemie dopracowany, elegancki, równy, urzekający nasyconymi kolorami. W drugim systemie siermiężno-toporny, niechlujnie namalowany przez dziecko połamanymi kredkami - wystarczy porównać na przykład kiery po kliknięciu na obrazki, a więc w oryginalnej wielkości. Pytanie, na które do dziś nie znalazłem odpowiedzi, brzmi: Po co? Po co zamieniać coś lepszego na ewidentnie gorsze?

Zakładam, choć może naiwnie, że w wielkich korporacjach nie pracują idioci. Po coś to robią, w jakimś celu, ale… jakim? 

Przedostatnie podejście

Finalny Windows 8 gościł na moim komputerze kilka godzin. Stykałem się z jego wcześniejszymi wersjami, próbowałem, testowałem, a więc właściwie nie wiem, na co liczyłem… chyba po prostu do końca miałem nadzieję, że może jednak coś sensownego z tego wyniknie. Nie wynikło. Nadal jest to system dla mało wymagających użytkowników telefonów z ekranem dotykowym.

Być może zaawansowany technologicznie i programistycznie, pozwala i podpowiada (!) użytkownikowi kilka-kilkanaście podstawowych czynności.

Logitech G300 i wstępni krewni

Nazwa „mysz” (z ang. mouse) po raz pierwszy pojawiła się – jeśli się nie mylę – w 1965 roku, w publikacji Billa Englisha „Computer-Aided Display Control”, jednak idea urządzenia narodziła się nieco wcześniej. Za jej ojca uznaje się Douglasa C.