popularne tematy: hobby

Bezprecedensowy akt pirackiego wycieku!

Warto zauważyć, że kilka dni temu światło dzienne ujrzała wiadomość na temat nowego flagowca giganta z Sosnowca. Flagowy gryzoń w nowej odsłonie pojawił się trzy dni temu, a szczególnie warto zauważyć, że jego oprogramowanie opatrzone zostało numerkiem 99.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie podejrzane działania giganta z Tychów, który – co warto zauważyć – sprzymierzył się niedawno z gigantem z Rudy Śląskiej. I dziwnym trafem przedwczoraj doszło do wycieku najnowszych sterowników do gryzonia.

Strategia życiowo-biznesowa, także DP

Oczywiście różnych strategii w życiu i biznesie znaleźć i zastosować można całe mnóstwo, ale mnie tym razem interesuje jedna tylko, uniwersalna, zawsze pojawiająca się w polityce, interesach i prawie zawsze w życiu. Zasada przez większość Polaków zupełnie nieznana, a jeśli nawet ktoś ją nam uświadomi, to najczęściej wypieramy i negujemy jej istnienie lub znaczenie.

Problematyczna ustawa o książce

Na kilku portalach, od wielu miesięcy, co jakiś czas, pojawia się temat nowej ustawy. Ustawa o książce, a konkretnie ten jej element, który wymaga utrzymywania przez rok obowiązujących cen detalicznych (drukowanych, okładkowych), powinna – w założeniu – przerwać dyktaturę czterech sieci dystrybucyjnych. Oczywiście takimi intencjami/motywami nikt się oficjalnie i publicznie nie chwali, stąd zapewne niejasne tłumaczenia Izby Książki, i nie tylko.

Windows 10 ma zaletę!

I już po próbach, testach, sprawdzeniach. Windows 10 wydaje się nieco lepszy niż 8.1, ale chyba jednak nie na tyle, żebym myślał o nim poważnie. Bo, niestety, w dalszym ciągu jest to system na smartfony i telefony, może ostatecznie i od bidy tablety, ale nie komputery. Jest po prostu kanciasty, pstrokaty i brzydki. Nadal też siermiężno-toporny.

Dlaczego miałbym chcieć, żeby mój pulpit wyglądał tak:

…kiedy może wyglądać tak:

Klawiatura? Gimbusom niepotrzebna!

Błyskawicznie rosnąca sprzedaż urządzeń mobilnych rodzi pytanie o dalszy los klawiatur, tradycyjnej metody interakcji z komputerem. Naukowcy z Xerox PARC, SRI International i Microsoftu są zdania, że raczej nie odejdą one w zapomnienie, choć z pewnością zmieni się ich rola. Nie sądzę, by klawiatury całkowicie zniknęły z rynku, bo w niektórych zastosowaniach są po prostu niezastąpione. Spójrzmy na długopis lub coś na jego kształt, choćby rylec do glinianych tabliczek. Towarzyszą nam od dawna, bo sprawdzają się w konkretnych sytuacjach.

Ebooki Allegro, czyli…

Ebooki Allegro, czyli… żeby coś aż tak spier… to się chyba trzeba starać! Ebooki Allegro: kolejny serwis Grupy Allegro, uruchomiony został kilka miesięcy temu, ale wtedy – odstraszony cenami i skromniutkim wyborem – zainteresowałem się nim tylko przelotnie. Jednak tym razem… 26.02.2013 rzuciła mi się w oczy reklama „Tydzień kultury w Citeam” a w niej pięćdziesięcioprocentowa zniżka na ebooki zakupione w serwisie Ebooki Allegro. Do zniżki uprawnia kupon (5,00 PLN) do kupienia na Citeam. Kupon można wykorzystać tylko raz, ale za to objąć nim dowolną liczbę książek.

Office 2013 - 17 mgnień...

Począwszy od Windows 95 do teraz (Windows 7) zmieniałem systemy operacyjne dość dynamicznie, ciekaw nowych rozwiązań. Czasem przestawienie się kosztowało odrobinę wysiłku (coś nowego trzeba było poznać, czegoś się douczyć), ale nigdy nie miałem wątpliwości, że za swoje pieniądze mam coraz lepiej. Dokładnie tak samo było z pakietem Office – od wersji 97 do… dziś.

Przedostatnie podejście do Windows 8 przeprowadziłem 16.08.2012 i system ten gościł na moim komputerze kilka godzin.

Facebook na Facebooku

Profesor Robert Cialdini, wraz z zespołem, poświęcił 15 lat na badania i klasyfikację metod wywierania wpływu społecznego. Ładnie to brzmi, ale tak naprawdę chodzi tu o manipulacje (z łaciny manipulatio - manewr, fortel, podstęp), czyli wszelkie techniki, sposoby i metody mające na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi w taki sposób, by skłonić je do określonego działania, nierzadko sprzecznego z ich dobrze pojętym interesem. Jedna z tych sztuczek… to jest jedna z zasad wpływu społecznego opisana przez Roberta Cialdiniego nosi nazwę zasady dowodu społecznego.