popularne tematy: inne

Windows 10 ma zaletę!

I już po próbach, testach, sprawdzeniach. Windows 10 wydaje się nieco lepszy niż 8.1, ale chyba jednak nie na tyle, żebym myślał o nim poważnie. Bo, niestety, w dalszym ciągu jest to system na smartfony i telefony, może ostatecznie i od bidy tablety, ale nie komputery. Jest po prostu kanciasty, pstrokaty i brzydki. Nadal też siermiężno-toporny.

Dlaczego miałbym chcieć, żeby mój pulpit wyglądał tak:

…kiedy może wyglądać tak:

Pisać każdy może... niestety.

Środki stylistyczne (metafory, onomatopeje, porównania, hiperbole, polisyndetony, synonimy, parafrazy itd.) mają na celu wywołanie u odbiorcy, w tym przypadku czytelnika tekstu, pożądanych, założonych z góry przez autora, skojarzeń lub emocji. Czy można żyć bez ich używania i stosowania? Ależ oczywiście! Bez najmniejszego problemu! W takim przypadku nie należy tylko robić jednej rzeczy – publikować swoich tekstów.

Nie! Nie! Nie! Nigdy więcej NIE!!!

„Firefox 29 z interfejsem Australis już dostępny” – buhaha!

Uwielbiamy dodawać określenia/zwroty typu „już” albo „nareszcie” – to takie manipulacyjne sztuczki, która mają przekonać czytającego, że coś tam jest upragnione, a nawet niecierpliwie wyczekiwane. Prosta, rzeczowa, bez krętactwa, informacja wygląda tak: „Dostępny jest Firefox 29 z interfejsem Australis”.

Lata tłuste, lata chude...

Na Dobre Programy natrafiłem w internecie (wtedy pisało się jeszcze: Internet) pod koniec 2007 roku, czyli około siedem lat temu, czas więc na swego rodzaju króciutkie podsumowanie.

Na początku tylko ściągałem programy, ale już w czerwcu 2008 zarejestrowałem się, bo potrzebowałem jakiejś rady, podpowiedzi czy wskazówki na forum (blog DP oczywiście jeszcze nie istniał) i tak to trwało ponad rok: ściąganie oprogramowania i porady w sprawach komputerowych.

W pod koniec 2009 roku zamieściłem na blogu kilka tekstów, w tym:

Klawiatura? Gimbusom niepotrzebna!

Błyskawicznie rosnąca sprzedaż urządzeń mobilnych rodzi pytanie o dalszy los klawiatur, tradycyjnej metody interakcji z komputerem. Naukowcy z Xerox PARC, SRI International i Microsoftu są zdania, że raczej nie odejdą one w zapomnienie, choć z pewnością zmieni się ich rola. Nie sądzę, by klawiatury całkowicie zniknęły z rynku, bo w niektórych zastosowaniach są po prostu niezastąpione. Spójrzmy na długopis lub coś na jego kształt, choćby rylec do glinianych tabliczek. Towarzyszą nam od dawna, bo sprawdzają się w konkretnych sytuacjach.

Abrakadabra i zgaduj-zgadula

Zagadki, łamigłówki, zgadywanki, quizy, konkursy itp. zwykle wiele uciechy zapewniają uczestnikom, którzy ponadto grają często o określone nagrody, obserwatorom, ale także przynoszą założone profity samym organizatorom. Sezon ogórkowy w pełni, a więc i ja pozwolę sobie na niewielki konkursik. Może nawet z nagrodami? Ale to się dopiero okaże.

Jeśli dysponujemy fragmentem tekstu, łatwo jest znaleźć w Internecie jego źródło i cały artykuł, bo wystarczy kopiuj/wklej i w ułamku sekundy Google poda stosowny adres strony.

Windows 8 i Modern UI, czyli…

… czyli udowodnimy wam, że jesteście tak tępi, jak o was myślimy.

Kolejny news o tym, że jest szansa, że w Windows 8.1 (Windows Blue) pojawi się przycisk Start, ale klasycznego, tradycyjnego Menu Start nie będzie, skłonił mnie do zastanowienia i zadania pytania, o co tu tak naprawdę chodzi? Bo, że nie o lepszy czy gorszy pomysł grafików, nie o mniej czy bardziej intuicyjne rozwiązanie interfejsu użytkownika – to już chyba wiadomo.

Niektórzy myślą, że myślą...

A tu Michał ogłasza: Koso nie prędzej. Prędzej sierpem! Ja więcej nażął!Tak, tak, sierpem więcej, krzyczo już cało gromado: Michał więcej nażął! O, dużo więcej sierpem nażął!Próbuje przekrzyczeć: Co wy, ludzi, jakże nie więcej, toż widać! Ja skosił do końca, a Michał do połowy nie doszedł!Łżesz!/…/Michałowego dwieście kroki, naszego pięćset! Ogłasza cicho Ziutek i tate znowuś poderwało: A pójdziesz ty, czercie nasienie!

Rozpoznaj cwaniaka!

Rozpoznaj cwaniaka, czyli rzecz o internetowym biznesie

Z naszego systemu możesz przez tydzień korzystać za darmo, ale… najpierw podaj nam numer swojej karty kredytowej. – Proces rezygnacji z usługi jest skomplikowany, jego opis trudny do znalezienia na stronie usługodawcy, pracownicy firmy odpowiadają na zapytania opieszale albo w ogóle… A ósmy dzień, w którym naliczona zostanie opłata, zbliża się szybko.

Nasze oprogramowanie jest darmowe, ale… podczas rejestracji wymagane jest podanie adresu e-mail.

Ebooki Allegro, czyli…

Ebooki Allegro, czyli… żeby coś aż tak spier… to się chyba trzeba starać! Ebooki Allegro: kolejny serwis Grupy Allegro, uruchomiony został kilka miesięcy temu, ale wtedy – odstraszony cenami i skromniutkim wyborem – zainteresowałem się nim tylko przelotnie. Jednak tym razem… 26.02.2013 rzuciła mi się w oczy reklama „Tydzień kultury w Citeam” a w niej pięćdziesięcioprocentowa zniżka na ebooki zakupione w serwisie Ebooki Allegro. Do zniżki uprawnia kupon (5,00 PLN) do kupienia na Citeam. Kupon można wykorzystać tylko raz, ale za to objąć nim dowolną liczbę książek.