popularne tematy: internet

Ebooki Allegro, czyli…

Ebooki Allegro, czyli… żeby coś aż tak spier… to się chyba trzeba starać! Ebooki Allegro: kolejny serwis Grupy Allegro, uruchomiony został kilka miesięcy temu, ale wtedy – odstraszony cenami i skromniutkim wyborem – zainteresowałem się nim tylko przelotnie. Jednak tym razem… 26.02.2013 rzuciła mi się w oczy reklama „Tydzień kultury w Citeam” a w niej pięćdziesięcioprocentowa zniżka na ebooki zakupione w serwisie Ebooki Allegro. Do zniżki uprawnia kupon (5,00 PLN) do kupienia na Citeam. Kupon można wykorzystać tylko raz, ale za to objąć nim dowolną liczbę książek.

Facebook na Facebooku

Profesor Robert Cialdini, wraz z zespołem, poświęcił 15 lat na badania i klasyfikację metod wywierania wpływu społecznego. Ładnie to brzmi, ale tak naprawdę chodzi tu o manipulacje (z łaciny manipulatio - manewr, fortel, podstęp), czyli wszelkie techniki, sposoby i metody mające na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi w taki sposób, by skłonić je do określonego działania, nierzadko sprzecznego z ich dobrze pojętym interesem. Jedna z tych sztuczek… to jest jedna z zasad wpływu społecznego opisana przez Roberta Cialdiniego nosi nazwę zasady dowodu społecznego.

Przypnij nas i wygraj…

Kolejny raz Redakcja Dobrych Programów proponuje zabawę, w której należy skorzystać z tzw. jumplisty, pojawiającej się – albo i nie – po przypięciu do paska zadań sympatycznego ludzika. JUMP LIST, to jest lista szybkiego dostępu, pojawiła się wraz z systemem Windows 7, jako element interfejsu aero.

Przypiąć ludzika do paska zadań potrafi każdy, kto tylko dysponuje stosownym systemem operacyjnym i przeglądarką. Problem w tym, że nie wszystkim owa jumplista się wyświetla.

Moralność - pojęcie nieznane

Kupiłem PC Format numer 4/2012. Kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, że na widocznej niżej okładce przeczytałem informację, że na dołączonej do pisma płycie znajduje się pełna wersja programu CyberGhost. W praktyce okazało się, że:

1. Aktywacja programu możliwa jest tylko od 5 marca do 1 kwietnia br.2. Aktywowany program można używać zaledwie przez… 6 miesięcy.

W związku z tym zastanawiam się, czy przy takich ograniczeniach można mówić o PEŁNEJ wersji? Jeśli tak, to mam dla redakcji PC Format propozycję: w następnym numerze można oferować pełną

Wielka draka na Allegro

27.02.2012 miała miejsce kolejna poważna awaria serwisu aukcyjnego Allegro. Ale… czy rzeczywiście jeszcze aukcyjnego? Przykład pierwszy z brzegu: Delikatesy – Herbaty; Kup teraz – 142 strony z ofertami, Licytacje – 1 strona.

Kupować i sprzedawać na Allegro zacząłem na początku 2004 roku. Jako, że robiłem to dość często, na bieżąco obserwowałem, jak serwis się rozwija, staje coraz lepszy, coraz bezpieczniejszy, coraz bardziej przyjazny. Komuś jednak ten naturalny rozwój wydał się chyba zbyt powolny, za mało spektakularny, więc od ponad roku w serwisie wprowadzane są bardzo poważne zmiany.

Jedna przeglądarka – która?

Zastanawiałem się ostatnio, czy możliwe jest posiadanie w systemie jednej tylko przeglądarki, a jeżeli tak, to która by to miała być? Oczywiście mam na myśli użytkowników nieco bardziej rozgarniętych, niż moja ciocia, która nawet nie wie, jaką przeglądarką się posługuje i której zdolność do korzystania, na przykład ze Skype, polega na realizacji instrukcji zapisanej na kartce:a) kliknąć dwa razy na obrazek telefonu (taką ikonę jej wykombinowałem dla Skype),b) kliknąć dwa razy na napis „Zdzisław” (obok jego zdjęcia) i jak się zgłosi – mówić.

Lubię Operę!

Tanie wina są dobre, bo są dobre i tanie – głosi stara prawda ludowa, a ja lubię Operę, bo mi się podoba.Jestem dziwakiem (ostatecznie nick zobowiązuje) – w odróżnieniu od większości Polaków czytam wszelkie instrukcje obsługi i podręczniki, dzięki którym mogę się dowiedzieć, w jaki sposób mam zrobić dobrze to, co chcę, albo muszę, zrobić.

HTML 5 – i żyli sobie długo i szczęśliwie…

Moim niezwykle skromnym zdaniem 5 nie było i nie jest lekiem na całe zło, podobnie jak X. XHTML miało być cudownym rozwiązaniem wszystkich bolączek Internetu, webmasterów, internautów itp. Tak się nie stało. Prawdopodobnie burza w szklance wody w przypadku HTML 5, potrwa nieco dłużej, ale na jakieś cuda (oczekiwane, prorokowane, wymarzone) raczej bym nie liczył. HTML 5 nie zawiera już żadnych elementów prezentacyjnych – zła wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie opanowali tajników kaskadowych arkuszy stylów (Cascading Style Sheets

Trudna sztuka komunikacji

Ktoś tam, gdzieś tam, zapytał, czy czymś tam czuję się urażony, a dzięki temu zrozumiałem, że różnice sięgają daleko głębiej, niż mi się wydawało. Przypomniałem też sobie spektakl teatralny, który oglądałem kiedyś w towarzystwie pewnego obcokrajowca, który po polsku nie rozumiał ani jednego słowa – obaj widzieliśmy to samo, obaj słyszeliśmy to samo, ale…

Ale od początku. Komunikacja nie jest – wbrew pozorom – umiejętnością wygłaszania komunikatów, ale zdolnością do przekazywania i odbierania informacji w bezpośrednim kontakcie z drugą osobą.

Firefox, czyli… Czarne jest białe! A jeśli w to nie wierzysz…

Pamiętam obrazek, który kiedyś, dawno temu widziałem na demotach, opatrzony podpisem: Islam. Jesteśmy religią pełną miłości i spokoju. Jeśli w to nie wierzy.... Tylko czemu przypomniał mi się on teraz, kiedy chciałem napisać o przeglądarce?

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki Mozilli, opatrzona numerem 9.0. Oczywiście lepsza, szybsza, bardziej wydajna, z poprawkami, bla, bla, bla, a więc postanowiłem wypróbować.