popularne tematy: internet

Pozycjonowanie - zrobię to sam

Wyszukiwarka Google w zasadzie całkowicie zdominowała w Europie „rynek” wyszukiwarek. W Ameryce w zasadzie też. Potrzebnych informacji szukamy w Google, potem długo, długo nic i następnie dopiero zaczynają pojawiać się jacyś konkurenci: Alta Vista, Yahoo!, Katalog Onet, NetSprint, Euroseek, Excite, AOL, MSN, Hoga, Interia, Lycos, Gooru, Robart i inne. Koncentruję się więc na Google.

Konstruując stronę WWW w „keywords” w sekcji META pracowicie wymyślamy i wpisujemy słowa kluczowe. Prawdę mówiąc nie mają one nic wspólnego z pozycją strony w Google.

Sztuczki i kruczki na stronach internetowych

Wszyscy znamy jakieś specjalne, własne, często wyjątkowe i niespotykane na szerszą skalę sposoby na... coś, cokolwiek. Może to być przepis na jabłecznik, ale także zestaw "sztuczek", które jak się okazuje, w określonych sytuacjach zawodowych świetnie się sprawdzają.

• Ruch przyciąga uwagę

Tak po prostu jesteśmy skonstruowani. To rzecz jasna atawizm, ale w tej chwili nie ma to znaczenia. Faktem jest, że najszybciej zwracamy uwagę na ruch. Później dopiero na kolory, kształty, pismo, itd.

Topografia i typografia strony internetowej

TYPOGRAFIA STRONY INTERNETOWEJ

Typografia w prehistorycznych czasach przed-internetowych oznaczała specjalną technikę druku wypukłego wykonanego na maszynach drukarskich z form zawierających materiał zecerski oraz klisze. W XXI wieku terminu tego używa się w odniesieniu do zagadnień związanych z projektowaniem i stosowaniem różnego rodzaju liter (czcionek i innych fontów).