popularne tematy: windows

Zagadka pasjansa

Pasjans. W jednym systemie dopracowany, elegancki, równy, urzekający nasyconymi kolorami. W drugim systemie siermiężno-toporny, niechlujnie namalowany przez dziecko połamanymi kredkami - wystarczy porównać na przykład kiery po kliknięciu na obrazki, a więc w oryginalnej wielkości. Pytanie, na które do dziś nie znalazłem odpowiedzi, brzmi: Po co? Po co zamieniać coś lepszego na ewidentnie gorsze?

Zakładam, choć może naiwnie, że w wielkich korporacjach nie pracują idioci. Po coś to robią, w jakimś celu, ale… jakim? 

Moda na bylejakość

Ze sporym zainteresowaniem przyglądam się niepojętemu – dla mnie – zjawisku. Korporacja Microsoft, począwszy od Windows 8.0, lansuje siermiężno-toporną grafikę GUI – nie dość, że z pedalskimi kolorkami, to wyraźnie gorszej jakości, niż to miało miejsce w przypadku Windows 98. Jednak nie to mnie zadziwia, rozumiem, że upraszczają sobie pracę jak tylko mogą oraz lansują swoją wizję, zgodnie z którą pulpit na monitorach 22 cale i telefonikach 4,5 cala ma być taki sam.

WRACAM DO WINDOWS 7

Jako tester Microsoftu walczyłem dzielnie z wieloma kompilacjami Windows 10 (chociaż przyznaję, że nie ze wszystkimi; nie chciało mi się), i stale miałem nadzieję, że może... następnym razem...Wersję finalną zainstalowałem tak późno, jak tylko się dało (29 lipca), z dwóch powodów:- żeby przejść na system najbardziej dopracowany i popoprawiany,- żeby załapać się na rocznicową wielką poprawkę, czyli Windows 10 SP1, wersję nazywaną nie wiedzieć czemu i po co Anniversary Update.

Z wielkim trudem, ale wreszcie, poradziłem sobie jakoś ze sterownikami skanera.

Przeglądarka potrzebna od zaraz

Internet Exploret 11 nie obsługuje gestów myszy. Nowa Opera 31 nie ma nawet połowy funkcjonalności Opery 12; Edge ma jeszcze o 60% mniej. Avant Browser nie radzi sobie z blokowaniem reklam…

Opera 12 (64-bit) nie wyświetla konta Microsoftu:

W taki sposób wyświetla stronę Dobrych Programów najnowsza wersja Chrome (pasek przewijania jest maksymalnie wysoko - prawy górny róg):

A takie oto cuda wyczynia Firefox (własnej strony nie pozwala zapytać):

Nie ładne to, co ładne, ale co się komu podoba

Oceny dotyczą faktów, sądy dotyczą wartościujących przekonań. Biblijne „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni” załatwia sprawę sądów, ale oceniać wolno, a nawet należy – ważne tylko, by swymi ocenami nie zrobić komuś krzywdy.Niedawno pozytywnie oceniony został interfejs przeglądarki Vivaldi, ale nawet nie o nią mi chodzi, ale raczej o tendencje w projektowaniu GUI, trendy, z którymi stykamy się od momentu premiery Windows 8. I nie rozumiem, jakim cudem coś takiego:

...może podobać się bardziej od czegoś takiego:

Linux = problem

Kiedy sięgam pamięcią wstecz, przypominam sobie setki instalacji i konfiguracji różnych wersji systemu Windows (98, Millenium, XP, Vista, 7, 8, 10) i stwierdzam ze zdumieniem, że generowanie rozlicznych problemów z tym związanych, a zwłaszcza rozwiązywanie ich, dostarczało mi emocjonalnego haju zwanego potocznie ulgą i satysfakcją.Dowcip jednak polega na tym, że z tego wyrosłem…

Korzystając z sugestii, porad i podpowiedzi zawartych w: Pierwsze kroki z Linux Mint

Windows 8-10, czyli…

Windows 8-10, czyli… o co tak naprawdę chodzi?

O „rząd dusz” chodzi, a mniej poetycko i dla tych, którzy wagarowali albo może po prostu nie uważali na lekcjach: o władzę nad światem. Tak, właśnie, ni mniej, ni więcej; chodzi o władzę nad światem.

Oczywistość pierwsza.

Od komputerów (ogólnie rzecz biorąc) i internetu nie ma odwrotu, nie ma ucieczki.