popularne tematy: sprzęt

6 powodów dla których warto mieć pada do PC

Pad do gry kojarzy się głównie z konsolami przy których zapaleni gracze spędzają długie jesienne wieczory. O ile kontrolery gier w postaci joysticków są wynalazkiem starym jak branża komputerowa, o tyle widok pada wpiętego do PC nie jest aż tak powszechny.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby umilić sobie za jego pomocą rozgrywkę. Jeśli jesteś bardziej niedzielnym graczem a niżeli zapaleńcem, nie masz/nie chcesz konsoli, a masz ochotę tchnąć nieco życia w swoje potyczki, to oto lista sześciu powodów dla których warto sprawić sobie pada do swojego PCta.

Kabel, radio, prąd - test urządzenia typu power-line

Jakiś czas temu wpadło w moje ręce urządzenie typu power-line, w postaci modelu Linksys PLSK400. Jest to zestaw dwóch adapterów wpinanych do tradycyjnego gniazdka, umożliwiający stworzenie sieci komputerowej za pośrednictwem linii napięcia elektrycznego. W tym wpisie chcę przedstawić jak spisują się urządzeni tego typu na tle innych rozwiązań oraz rozwiać nieco niedomówień i mitów.

Nokia 700 – mój pierwszy dotykowiec

Nie będę ukrywał, że to tego wpisu zainspirowała mnie seria postów Krogulca na temat Nokii N9. Prawdopodobnie mój wpis nie będzie takim tasiemcem ;) jak wyżej wspomniana seria, ale postaram się przekazać to co dla mnie było najważniejsze przy wyborze tego modelu.

Tak jakoś mi się utarło że średnio co dwa lata zmieniam telefon. Z uwagi na fakt że mój pierwszy był marki Nokia, po dziś dzień używam telefonów tej firmy – mimo różnych opinii na jej temat i ich systemów.

Bezgłośny domowy komputer serwerowy

Każdy z nas marzy o bezgłośnym, a przynajmniej bardzo cichym blaszaku. Pogoń za wydajnością pociąga za sobą coraz to większe ilości wydzielanego ciepła, a co za tym idzie problemy z jego odprowadzaniem. Oczywiście coraz to mniejszy proces produkcyjny nieco ratuje sytuację, ale niedostatecznie.

Pasywne konstrukcje są z reguł droższe od aktywnych odpowiedników.