popularne tematy: bezpieczeństwo

„Go home Facebook, you're drunk” – prywatność zagrożona?

Facebook co rusz zaskakuje nowymi feature'ami, w szczególności w zakresie wyglądu, reklam oraz prywatności. Szczególnie ta ostatnia kwestia jest oczkiem w głowie serwisu - niestety, w charakterze liczby błędów i "wycieków"...

To na pewno atak terrorystów!

Aktualnie, Facebook zmaga się z problemem powodującym wyświetlanie bliżej niezidentyfikowanych zdjęć zamiast elementów ichniego template'u, a także sugerowania użytkownikowi, że jest zalogowany jako ktoś inny.

Dziadek i Wnuczek - wskrzeszenie serii "Dziadek Kupuje"; Wnuczek Surfuje: Badoo.com

Kolejna seria, którą - tak sądzę - warto jest wskrzesić. Tym razem, mowa o wpisach z cyklu "Dziadek Kupuje", która zostaje przekształcona w "Dziadka i Wnuczka". Jej celem będzie ostrzeganie przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nas w Internecie, oraz recenzje towarów... nazwijmy to: współcześnie niekonwencjonalnych. Czasem sytuacje te będą dotyczyć Dziadka, czasem Wnuczka - zależnie od tego, odpowiedni z nich przejmie rolę główną we wpisie.

Dziś w cyklu: serwis Badoo.com.

Moja "walka z wiatrakami" - Play i MetLife Amplico - ku przestrodze!

Od lat "walczę z wiatrakami" poprzez dochodzenie swoich praw u różnych przedsiębiorców mających siedzibę lub oddział w naszym kraju. Szczęście (pech?) chciało, że spory odsetek mojej "konsumpcji" w formie towaru czy usług, jest świadczony nieprawidłowo. Praktycznie, w ciągu pierwszego miesiąca od otrzymania towaru, spora część trafia na różnego rodzaju reklamacji, albo jest zbyt małego kalibru, aby się tym przejmować. Być może wynika to z faktu funkcjonowania u mnie zasady, że jak coś kupuję, to działa to min. 2 lata bez "uszczerbku na zdrowiu".

Kompletnie nie ta tematyka, ale muszę - czyli jak mnie "złapał" fotoradar

Kwestia może niezupełnie związana z komputerami, ale spróbuję podejść do tego choć trochę technicznie. O co chodzi? O fotoradar, który złapał mnie, kiedy 26 lipca przejeżdżałem przez miasto Czaplinek, w woj. Zachodniopomorskim.

69 w wykonaniu Fotorapida CM nr... 069

Zabawne. Fotorapid CM nr 069 zarejestrował, że przejechałem ulicą Dąbrowskiego / 7KPP z prędkością 69 km/h. Już na samym początku zdradzę Wam pewną tajemnicę - jechałem samochodem z włączonym tempomatem na 50-tce*. Surprise. Szkoda tylko, że nie można tego w żaden sposób udowodnić.

"Meee, Meee" - czyli "Owczym Pędem"

Była sobie kózka mała,I tak sobie gdzieś meczała,Przyszła obok kózka dwa,Za przykładem w "mek" i ta!

Teraz meczą kózki dwie,Bródka w bródkę: meee, meee, meee.

Przyszła wreszcie kózka trzecia,Zobaczyła i...

...i właśnie.

I ta trzecia kózka zdecydowała, że tak być nie może. No jak to tak? Dwie kózki meczą tak samo?! Toż to wbrew wszelkiemu prawu! Wbrew wszelkiej idei! Poszła więc do kilku innych, starszych kóz, coby obmyślić plan.