popularne tematy: gry

Im wyższy lot, tym gorszy upadek. Kinowa premiera Overwatch

Overwatch miał być jedną z najgłośniejszych premier tego roku, dołączając tym samym do Wiedźmińskiego DLC Krew i Wino, Doom oraz Dark Souls III. I trzeba przyznać, że Blizzard stanął na wysokości zadania. Krótkometrażówki (zwane "szortami") wykonane we współpracy z deweloperami gry są epickie, zarówno w przesłaniu jak i w samej formie. Cudowne, świeże uniwersum osadzone w świecie przyszłości oddalonej ledwie o 60 lat przyciąga połączeniem znajomego z nowym. Tego nie da się schrzanić. Tego nie można schrzanić.

Upad(ł) pad, niech żyje pad! – felieton, który stał się multirecenzją – cz. 2

Wybór właściwego gamepada to sprawa równie prosta, co szukanie igły w stogu siana. Wydawałoby się, że to zwykły zakup, ale gdy zastanowimy się nad tym ile czasu poświęcamy na dobór właściwego monitora, odpowiedniej myszy, klawiatury czy wygodnych słuchawek, okaże się, że to jednak w głównej mierze kwestia gustu i przyzwyczajeń, oraz umiejętności „pójścia na kompromis”, gdy żaden z produktów nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań. Dopiero w dalszej kolejności pojawia się ogólna renoma dalszego sprzętu.

Upad(ł) pad, niech żyje pad! – felieton, który stał się multirecenzją – cz. 1

Jak sięgam pamięcią, głównym „narzędziem” do cyfrowej rozgrywki dla pctowego gracza był zestaw klawiatura + mysz. Gdzieś tam przeplatały się joysticki, czy proste kierownice zapewniające pół obrotu w każdą stronę, dwa pedały i skrzynię biegów przypominającą przepustnicę odrzutowca (chyba na wypadek, jakbyśmy chcieli z ich użyciem polatać). Sytuacja ta diametralnie się zmieniła wraz z nadejściem konsol siódmej generacji. To pojawienie się takich urządzeń jak X360, PS3 czy Wii przyniosło powiew świeżości do świata kontrolerów.

Historia z sieciami i paroma innymi questami - Pyrkon 2012

Gdzieś tak z miesiąc temu, nasze Koło Naukowe - Ruch Projektantów Gier - otrzymało zaproszenie od jednego z organizatorów Pyrkonu do pomocy przy organizacji Bloku Gier Komputerowych i imprez powiązanych na Pyrkonie 2012. Zakres obowiązków nie był jakiś wybitnie trudny - ot, pomoc z ustawieniem sieci, poustawianie stołów, komputerów, wgranie aktualizacji, pilnowanie prelekcji i ich czasu...

Mieliśmy też sobie ustalić grafik, przy czym nie mieliśmy być na miejscu obecni non-stop, a jedynie w określonych momentach, przy czym nawet wtedy z dużą swobodą.

Lądowanie kołami do góry - Airline Tycoon 2

Była sobie gra. Gra banalna. Gra grywalna. Gra przyjemna. Jej nazwa brzmiała Airline Tycoon. W krótkim czasie doczekała się ona aż trzech dodatków, z czego dwóch łączonych, oraz jednego dostępnego jedynie na terenie Niemiec i okrzykniętego największą porażką producenta. Już to powinno dać developerom do zrozumienia, że dobrego produktu nie da się na siłę uczynić lepszym. Można za to spróbować pozbawić go wad. Niestety, wygląda na to, że nikt sobie tego do serca nie bierze...

"Osadnicy" w zamknięciu (Settlers Online PL Closed Beta)

Miałem się uczyć... Jutro mam poprawkę z Przetwarzania Równoległego. Ale, jako że w dniu dzisiejszym zaliczyłem inny przedmiot, postanowiłem trochę sobie "poświętować" i nieco zagrać. Tak się akurat złożyło, że zajrzałem na stronę CDAction, a tam... artykuł o 25k kodów do Settlers Online Closed Beta. Aż żal byłoby nie skorzystać, szczególnie, że w ostatnim czasie brakowało mi tego typu gry.