popularne tematy: inne

Moja "walka z wiatrakami" - Play i MetLife Amplico - ku przestrodze!

Od lat "walczę z wiatrakami" poprzez dochodzenie swoich praw u różnych przedsiębiorców mających siedzibę lub oddział w naszym kraju. Szczęście (pech?) chciało, że spory odsetek mojej "konsumpcji" w formie towaru czy usług, jest świadczony nieprawidłowo. Praktycznie, w ciągu pierwszego miesiąca od otrzymania towaru, spora część trafia na różnego rodzaju reklamacji, albo jest zbyt małego kalibru, aby się tym przejmować. Być może wynika to z faktu funkcjonowania u mnie zasady, że jak coś kupuję, to działa to min. 2 lata bez "uszczerbku na zdrowiu".

Moja "walka z wiatrakami" - reaktywacja serii + zapowiedź

Dobre wieści dla czytelników (i nieco gorsze dla firm...) - reaktywuję serię Moja "walka z wiatrakami"! :) Ot, zdarzyło się po drodze parę sytuacji, które wymagają szerszego komentarza, a przy okazji - byłyby ostrzeżeniem dla innych :)

Wstępniak

Każdy mój artykuł w tej serii zawsze zawierał "wstępniak". Poniżej znajdziecie jego przeredagowaną treść.

Od lat "walczę z wiatrakami" poprzez dochodzenie swoich praw u różnych przedsiębiorców mających siedzibę lub oddział w naszym kraju.

Prośba zakończona banem (czyli parę zdań o kulturze w Sieci)

A wszystko zaczęło się tak...

Niedawno zamieściłem na tym blogu wpis o fotoradarze. Historia jakich wiele w Sieci, w sumie bardziej napisana z żalu bycia złapanym, niż z jakiegoś wyższego celu. No, może trochę z chęcią dotarcia do ludzi bardziej obeznanych i poznania ich opinii odnośnie jakości zdjęcia.

Przy okazji wpisu, napisałem także na dwóch forach internetowych, podając się za użytkownika o pseudonimie Ater

Kompletnie nie ta tematyka, ale muszę - czyli jak mnie "złapał" fotoradar

Kwestia może niezupełnie związana z komputerami, ale spróbuję podejść do tego choć trochę technicznie. O co chodzi? O fotoradar, który złapał mnie, kiedy 26 lipca przejeżdżałem przez miasto Czaplinek, w woj. Zachodniopomorskim.

69 w wykonaniu Fotorapida CM nr... 069

Zabawne. Fotorapid CM nr 069 zarejestrował, że przejechałem ulicą Dąbrowskiego / 7KPP z prędkością 69 km/h. Już na samym początku zdradzę Wam pewną tajemnicę - jechałem samochodem z włączonym tempomatem na 50-tce*. Surprise. Szkoda tylko, że nie można tego w żaden sposób udowodnić.

Dziadek Kupuje: tłumacz / słownik elektroniczny ze sprzedaży wysyłkowej

Ladies & Gentlemen! Panie i Panowie! Przedstawiam Wam przeto cud nowoczesnej techniki komputerowej. Jedyny, niepowtarzalny i niezastąpiony: Tłumacz elektroniczny! To zacne urządzenie posiada funkcjonalność, jakiej pozazdrościć mogą konwencjonalne słowniki, a nawet sławny Wujek Google! Kupujcie już dziś! Jeśli zamówienie złożycie w ciągu najbliższych 5 minut od przeczytania tego artykułu, baterie otrzymacie GRATIS!

Telerozterki! Gdzie Androidy się kłócą, tam Okno korzysta!

Telefony komórkowe. Temat fantastyczny i poruszany równie często, co wątki wyższości Linuxa nad Windowsem. Przykro mi, ani jeden, ani drugi nie jest lepszy. Dziękuję za uwagę i wracamy do tematu - czyli tego jak to telerozterki skończyły się wyborem zupełnie niespodziewanym.

Lekcja, Temat: Mój telefon

Wersja z pomarańczką

Jak pewnie pamiętacie z poprzednich wpisów (albo i nie, stąd oto i poprzednie wpisy: 1,

"My na ten spam z automatu odpisujemy..." - o nauczycielach słów parę z punktu widzenia Trenera SNT

Dzień dobry, Krzysztof Borowiak z tej strony, "Szkoła Nowych Technologii" Microsoft - szkolenia dla uczniów. Czy mogę rozmawiać z opiekunem szkoły, Panem X?

Od listopada zeszłego roku dane mi było dzwonić do szkół z takim zapytaniem. Mówiąc "do szkół", mam tu na myśli 21 placówek oświatowych na poziomie ponadgimnazjalnym. Obszar mojej działalności obejmował okolice Poznania (zasięg: ok. 120 km) oraz... Krakowa (zasięg ok. 60 km).

Dziadek Kupuje: "Oryginalne" tusze w Media Expert

Nowa seria? Nie wiem, co z tego wyjdzie, ale może jakaś nowa, ciekawa seria? Cel: wskazać punkt widzenia typowej osoby starszej, obcującej z komputerem. A kto wie, czy seria się nie przerodzi w "X Kupuje", gdzie za X podstawiana będzie przedstawiciel którejś klasy konsumenckiej?

Tak czy siak, tematem dzisiejszego wpisu są tusze do drukarki HP B109n, znanej też jako Q8444B.

Historia z sieciami i paroma innymi questami - Pyrkon 2012

Gdzieś tak z miesiąc temu, nasze Koło Naukowe - Ruch Projektantów Gier - otrzymało zaproszenie od jednego z organizatorów Pyrkonu do pomocy przy organizacji Bloku Gier Komputerowych i imprez powiązanych na Pyrkonie 2012. Zakres obowiązków nie był jakiś wybitnie trudny - ot, pomoc z ustawieniem sieci, poustawianie stołów, komputerów, wgranie aktualizacji, pilnowanie prelekcji i ich czasu...

Mieliśmy też sobie ustalić grafik, przy czym nie mieliśmy być na miejscu obecni non-stop, a jedynie w określonych momentach, przy czym nawet wtedy z dużą swobodą.