popularne tematy: internet

Lustrzane Rodzeństwo i Światowa Dziewczyna (Vocaloid, cz. 3)

Niektórzy uznają, że w stosunku do liczby zagadnień technicznych, które poruszam w tej serii wpisów, przesadzam z kwestiami opisowymi. Mam w tym jednak swój cel. Nie kieruję bowiem swoich wpisów (przynajmniej chwilowo) do osób zainteresowanych tworzeniem podobnego projektu. Nie chcę też kierować swoich słów do fachowców. Moje wpisy celują do potencjalnej grupy odbiorców Vocaloida. Jaki ma to sens? Cóż... miło by było mieć jakichś polskich twórców pracujących w tym systemie, czy to w języku angielskim, czy japońskim.

Tysiące ludzi i jeden głos - fenomen Hatsune Miku (Vocaloid, cz. 2)

Przyznam, że trochę zastanawiałem się nad tytułem niniejszego wpisu. Nie jest bowiem prawdą, że Vocaloid ma jeden głos. Wersja pierwsza posiadała ich 5, druga już 17, każdy posiada wiele wbudowanych bibliotek - presetów - a jeden posiada nawet obsługę dwóch języków. Rzecz jednak polega na tym, że cały fenomen zapoczątkował jeden z nich. Przepraszam, mój błąd - jedna. Hatsune Miku. Biorąc to pod uwagę, to od niej zacznie się niniejszy artykuł.

"Osadnicy" w zamknięciu (Settlers Online PL Closed Beta)

Miałem się uczyć... Jutro mam poprawkę z Przetwarzania Równoległego. Ale, jako że w dniu dzisiejszym zaliczyłem inny przedmiot, postanowiłem trochę sobie "poświętować" i nieco zagrać. Tak się akurat złożyło, że zajrzałem na stronę CDAction, a tam... artykuł o 25k kodów do Settlers Online Closed Beta. Aż żal byłoby nie skorzystać, szczególnie, że w ostatnim czasie brakowało mi tego typu gry.

Największe miasta Świata

Pytania, które powinniście sobie zadać, zanim rozpoczniecie lekturę niniejszego wpisu, brzmią: «Czym jest „Świat”? Który „Świat”? Co oznacza „największe”?». Tak, zgadliście. Czeka Was kolejny wpis o naturze filozoficznej z elementami Social Networks. ;) Tak na marginesie: za pomoc w realizacji graficznej wizualizacji dla podsumowania serdecznie dziękuję Szirkowi ;)

Wieloznaczność Świata

W dniu dzisiejszym, nasz Świat dzielimy na kilka sekcji.