popularne tematy: urządzenia mobilne

Bezprzewodowe ładowanie z OMEGĄ

Do niniejszego wpisu sprowokowała mnie niedawna aktualność DobrychProgramów. Bezprzewodowe ładowanie to niewątpliwie przyszłość, a ujednolicenie standardu tak jak to miało miejsce w przypadku ładowania za pomocą portu microUSB może tylko przysłużyć się nam w przyszłości. Jest jednak luty 2015 roku i póki co nie wygląda to jeszcze tak różowo.

Sprytne podejście do inteligentnego zegarka

Na początek, ciekawostka

Pamiętacie jak w zapowiedzi informowałem o cenie zegarka w sieci Komputronik (249 zł)? Aktualna cena to… 199 zł w przecenie z 299 zł. Przypomnę, że w Kauflandzie był dostępny za 169 zł, zaś cena sugerowana to 219 zł. Żółta kartka dla Komputronika, za stosowanie zagrań rodem z „chińskiego marketu”, z zaklejaniem ceny okładkowej wyższą…

Przechodząc jednak do rzeczy…

Usługi Google vs. Windows Phone

Korzystam z Nokii Lumii 710 od paru miesięcy. Zdążyłem przez ten czas polubić ten telefon - ba, kupiłem sobie nawet dodatkowo żółtą i niebieską obudowę. Z jednej strony, "szpan", z drugiej "personalizacja", ale tak naprawdę chodziło o to, że 100% biel tego telefonu mnie po prostu irytowała. No cóż, każdy ma jakieś fanaberie :P

Tym niemniej, skupmy się na zagadnieniu z tytułu. Jako dość wierny użytkownik usług Google (Google+, GMail, Calendar, YouTube, Maps, Docs/Drive) nie mogłem ot tak sobie przerzucić się, na (mniej funkcjonalne!) odpowiedniki Windows Live.

Telerozterki! Gdzie Androidy się kłócą, tam Okno korzysta!

Telefony komórkowe. Temat fantastyczny i poruszany równie często, co wątki wyższości Linuxa nad Windowsem. Przykro mi, ani jeden, ani drugi nie jest lepszy. Dziękuję za uwagę i wracamy do tematu - czyli tego jak to telerozterki skończyły się wyborem zupełnie niespodziewanym.

Lekcja, Temat: Mój telefon

Wersja z pomarańczką

Jak pewnie pamiętacie z poprzednich wpisów (albo i nie, stąd oto i poprzednie wpisy: 1,