popularne tematy: internet

Board Game Arena — dobre gry planszowe online

No cóż... Światem gier rządzą ostatnio pokemony, dlatego zdaję sobie sprawę, że dla wielu z Was najważniejsze jest teraz polowanie na jakiegoś tam Pikaczu czy innego Cipciosaura. Przekornie jednak napiszę dziś co nieco o czymś, co w pewnym stopniu zastępowało dzisiejszą rozrywkę w czasach, gdy smartfonów i tym bardziej dedykowanych dla nich gier nie było. Pokemonów (chyba!) też nie było. Chodzi oczywiście o protoplastę wszelakich gier, czyli gry planszowe.

Profil zaufany. Niby mam, a jakbym nie miał

ePUAP, czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, to system informatyczny, dzięki któremu obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem internetu, natomiast przedstawiciele podmiotów publicznych – bezpłatnie udostępniać swoje usług w postaci elektronicznej.

Tak platformę ePUAP określa definicja na portalu

Siła „lajka”, czyli bez Fejsa ani rusz

Jakieś trzy, cztery lata temu, gdy Facebook na poważnie zaczął podbijać polską społeczność internetową, pewien mój wirtualny znajomy, redaktor naczelny internetowego serwisu sportowego, za pośrednictwem „słoneczkowego” komunikatora napisał do mnie takie zdanie:

Teraz bez Fejsa ani rusz!

Badamy dostępność stron internetowych dla osób niepełnosprawnych

Słowo wstępne

Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi się i robi w kwestii podejmowania wszelkich inicjatyw, które ułatwiłyby życie osobom niepełnosprawnym. Inicjatywy takie podejmuje się również w Sieci, stwarzając i wykorzystując narzędzia, mające na celu przeciwdziałanie tak zwanemu wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych.

W kontekście Internetu takim podstawowym działaniem jest próba dostosowania serwisów internetowych dla potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności osób słabo widzących, niewidomych i niesłyszących.

Aero2, czyli parę słów o tym, że wciąż nie mam zamiaru ciągnąć kabla

Sieci bezprzewodowe, pozwalające na odbiór sygnału internetowego, mają jeden wielki minus: nie wszyscy i nie wszędzie mogą z nich korzystać w sposób swobodny. Ci, którzy mieszkają w większych aglomeracjach, problemu tego nie znają, ale mieszkańcy bardzo małych miejscowości (zwłaszcza wsi) temat zapewne rozumieją doskonale.

Dostawcy internetu mobilnego wciąż niestety skupieni są na miastach i właśnie tam większego problemu z takim internetem nie ma.

Sołectw@ w sieci

WWW na wsi

Na polskiej wsi 59% gospodarstw domowych ma komputer, a prawie 52% dostęp do Internetu – o połowę mniej niż w dużych miastach. Na chwilę obecną w Polsce jest ponad 40 tys. sołectw. Zaledwie 800 z nich posiada swoją witrynę www. Zapytacie pewnie przekornie: „Po co wiochom strony internetowe?” Odpowiem równie przekornie: ludzie na wsi również chcą i korzystają z Internetu.