popularne tematy: oprogramowanie

Weź się, chłopie, zorganizuj

Mam plan!

Natłok spraw dnia codziennego, terminy płatności, wydarzenia, które nie chcielibyśmy, aby nas ominęły, lista zadań do wykonania – wszystko to przeciętnego szarego obywatela obliguje do zaplanowania i zorganizowania sobie codziennego życia.

Planowanie i dobra organizacja – aby były skuteczne i łatwe do realizacji – wymagają zapisu. Era komputerów, smartfonów i netbooków oferuje w kwestiach elektronicznej organizacji naprawdę bardzo dużo.

Skoro nie muszę, to nie płacę

Prolog

Kiedyś na moim dobroprogramowym blogu powstał wpis, w którym zadeklarowałem siebie jako użytkownika propagującego zawsze legalne oprogramowanie. Czy to oznacza, że korzystam tylko i wyłącznie z bezpłatnych rozwiązań? Absolutnie nie. A więc kupuję programy? Też nie.

Okiem recenzenta

Kiedy na portalu dobreprogramy.pl pojawiła się możliwość dodawania przez użytkowników recenzji programów, pomyślałem sobie: „Ekstra sprawa! Na pewno łatwiej będzie zdecydować się na wybór konkretnego programu spośród konkurencyjnych aplikacji”.

Legalnie i z czystym sumieniem

Zawsze niechętnie patrzyłem na nielegalne systemy operacyjne i programy. Wolałem czegoś nie mieć, niż mieć tego piracką wersję. Płatne programy instalowałem jedynie na czas trwania ich wersji testowych; potem - obojętnie jak dobre były - odinstalowywałem je, a czarne myśli o ewentualnym zdobyciu ich mało legalnych wersji odsuwałem na bok.

Raz uległem pokusie. Po sprawdzeniu Office'a 2007 stwierdziłem, że wspaniale byłoby go mieć. Kupić? Nie no, aż tak potrzebny mi nie był.

Zimna wojna programowa

"Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę" - ten wers z wiersza Jerzego Lieberta zmieniłbym na taki: "Alternatyw mając wiele, wybór swój ciągle zmieniać muszę". Rozwój internetu i wolnego oprogramowania oraz znacznie większe możliwości techniczne sprawiły, że skąpe kiedyś zasoby programowe rozrosły się do ogromnych rozmiarów. Nikt nie jest zmuszony do używania jedynego "właściwego" lub jedynego dostępnego programu do wykonania konkretnego zadania.

EfficientPIM 2.98 - recenzja

EfficientPIM to elektroniczny organizer, dający swojemu użytkownikowi możliwość łatwego zarządzania czasem, planowania zadań, przechowywania notatek, haseł oraz szczegółów dotyczących kontaktów.

Interfejs:Bardzo przejrzysty i intuicyjny w obsłudze, z możliwością wyboru schematu kolorystycznego. Program można skonfigurować tak, by po uruchomieniu wyświetlał konkretny moduł, np. „Kalendarz”, „Zadania” lub „Dziennik”. Pasek boczny aplikacji pozwala na szybką nawigację pomiędzy poszczególnymi modułami bez konieczności korzystania z menu.