popularne tematy: linux

SailfishOS 2.0 dostępny w wersji OEM

Na targach MWC w Barcelonie Jolla ogłosiła, że jest gotowa dostarczać nową wersję (2.0) systemu SailfishOS, niezależnym producentom sprzętu mobilnego.

Barcelona, Spain – March 2, 2015 – Jolla, the mobile company from Finland,today announced that the independent mobile operating system Sailfish OSis now ready for licensing to OEMs and other partners. The next generation Sailfish OS scales from smartphones to tablets and introduces previously unseen software capabilities for partners to differentiate their product offerings.

Jolla JP-1301 - pierwsze starcie i dlaczego Cię sprzedałem

Wyraziłem tutaj moje emocje dotyczące pięciomiesięcznego używania smartphone Jolla, i może tekst jest nieco niespójny, ale taka właśnie jest Jolla JP-1301. Opisuję tu raczej to, co mi się nie spodobało - choć dziewczyna ma wiele zalet.

Święty Mikołaj

aka

Gwiazdor

aka

Ded Mopoz*

aka

(*BTW dlaczego nie można pisać cyrylicą?)

Santa Claus

... pojawił się w 2013 r, dzień wcześniej czyli 23 grudnia i wyręczał go kurier.

Co otrzymujemy w komplecie:

  • Smartphone Jolla (JP-1301),

Dzień dobry, zastałem Jolkę? Czekaj Pan...

Czekam trzeci dzień i patrze w drzwi.

Czy przyjdzie ktoś od Ciebie?

Czy przyjdziesz Ty?

Z tymi słowami Kazika (KULT) na ustach, codziennie odbieram pocztę elektroniczną, licząc na informację o wysyłce smartfona Jolla. Wiem, ze nie jestem tutaj odosobniony i w sumie cieszę się z tego.

Piszę o tym, ponieważ ostatni raz cieszyłem się jak małe dziecko, gdy czekałem na mojego pierwszego smartfona, czyli: Apple iPhone 3G.

CadSoft Eagle 6.x.0 w 64-bitowym Debianie Wheezy

W Linux'ie w zasadzie liczą się dwa programy do projektowania płytek drukowanych PCB:

  • KiCad
  • Eagle
  • Jeśli chodzi o tego pierwszego, to nie napotkałem żadnych problemów podczas instalacji na komputerze z Debianem Wheezy, ale już Eagle odmówił współpracy.

    To będzie króciutki poradnik jak zainstalować CadSoft Eagle 6.x.0 w 64-bitowym Debianie Wheezy.

    Po pierwsze musimy dodać 32-bitową architekturę do naszego 64-bitowego systemu, wykonując w terminalu następujące polecenia, oczywiście posiadając uprawnienie root'a: