popularne tematy: oprogramowanie

SailfishOS 2.0 dostępny w wersji OEM

Na targach MWC w Barcelonie Jolla ogłosiła, że jest gotowa dostarczać nową wersję (2.0) systemu SailfishOS, niezależnym producentom sprzętu mobilnego.

Barcelona, Spain – March 2, 2015 – Jolla, the mobile company from Finland,today announced that the independent mobile operating system Sailfish OSis now ready for licensing to OEMs and other partners. The next generation Sailfish OS scales from smartphones to tablets and introduces previously unseen software capabilities for partners to differentiate their product offerings.

Intel i7 4770K + ASUS Z87-Deluxe - co dostajemy?

Dzień drugi!

Wprawdzie każdy z nas może sobie sprawdzić co oferują podzespoły, które otrzymałem do testów, ale postanowiłem opisać te cechy, które mnie najbardziej interesują.

PROCESOR

Intel i7 4770K

Procesor dostałem w wersji tray, czy użytkowniku dobierz sobie sam chłodzenie. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ wersja K ma, że się tak wyrażę, "ułatwioną możliwość kręcenia".

Intel i7 4770K + ASUS Z87-Deluxe - zestaw testowy

Kurier UPS dostarczył dzisiaj paczkę od Dobrych Programów, o dziwo z Dobrym Sprzętem - zabawę czas zacząć. Dziś bardziej teoria, bo 2 tygodnie czasu to mało, zwłaszcza jak się ma pracę i klientów na karku, a trzeba przemyśleć konfiguracje i testy.

Postanowiłem stworzyć i użyć następującą platformę testową:

PLATFORMA TESTOWA

 • Procesor: Intel i7 4770K wersja tray
 • Płyta główna: ASUS Z87-Deluxe
 • Pamięć: Kingston 16GB 2133MHz model: KHX21C11T2K2/16X
 • Dysk twardy: 120GB SSD Samsung 840 EVO

iPhone z Androidem, w oczekiwaniu na Jolke!

Jolka, Jolka, pamiętasz lato ze snu,

Gdy pisałaś: "tak mi źle,

Urwij się choćby zaraz,

Coś ze mną zrób,

Nie zostawiaj tu samej, o nie".

Oczekiwać dostawy Jollki można: kreatywnie, jak i bezproduktywnie.

Ja postanowiłem udowodnić wszystkim zagorzałym przeciwnikom Apple, że wcale sprzęt spod znaku nadgryzionego jabłka, nie jest taki zamknięty, i zainstalować najbardziej otwarty system, jakim jest oczywiście Android, na Apple iPhone, bez żadnego jailbreaka.

Potrzebne nam będą:

1.

CadSoft Eagle 6.x.0 w 64-bitowym Debianie Wheezy

W Linux'ie w zasadzie liczą się dwa programy do projektowania płytek drukowanych PCB:

 • KiCad
 • Eagle
 • Jeśli chodzi o tego pierwszego, to nie napotkałem żadnych problemów podczas instalacji na komputerze z Debianem Wheezy, ale już Eagle odmówił współpracy.

  To będzie króciutki poradnik jak zainstalować CadSoft Eagle 6.x.0 w 64-bitowym Debianie Wheezy.

  Po pierwsze musimy dodać 32-bitową architekturę do naszego 64-bitowego systemu, wykonując w terminalu następujące polecenia, oczywiście posiadając uprawnienie root'a:

  Windows 8.1 - już czekam na 8.11

  Na początek, żeby nie było, jestem użytkownikiem i fanem następujących OSów: od DOSa do Windowsa, kilku odmian Linuxa, OS X i iOSa i kocham je wszystkie. Androida nie!

  START - krótkiej refleksji

  Jestem wielkim fanem najnowszego systemu desktopowego Microsoftu, m.in. za stabilność i prędkość działania (palcowania nie sprawdzałem, bo nie mam na czym), toteż z radością powitałem wieść o wersji 8.1 vel Blue, która ma m.in.

  Z archiwum Q: CartoonPC

  Seria artykułów cabisa Z archiwum D skłoniła mnie do napisania tego postu. Zwłaszcza lektura części o obudowach.

  Cofnijmy się o 20 lat, no nawet 21 (rok 1992). W owym czasie odbywałem praktyki, w pewnej małej poznańskiej agencji reklamowej (wg dzisiejszych standardów nie powinna się tak nazywać).