popularne tematy: urządzenia mobilne

SailfishOS 2.0 dostępny w wersji OEM

Na targach MWC w Barcelonie Jolla ogłosiła, że jest gotowa dostarczać nową wersję (2.0) systemu SailfishOS, niezależnym producentom sprzętu mobilnego.

Barcelona, Spain – March 2, 2015 – Jolla, the mobile company from Finland,today announced that the independent mobile operating system Sailfish OSis now ready for licensing to OEMs and other partners. The next generation Sailfish OS scales from smartphones to tablets and introduces previously unseen software capabilities for partners to differentiate their product offerings.

Jolla JP-1301 - pierwsze starcie i dlaczego Cię sprzedałem

Wyraziłem tutaj moje emocje dotyczące pięciomiesięcznego używania smartphone Jolla, i może tekst jest nieco niespójny, ale taka właśnie jest Jolla JP-1301. Opisuję tu raczej to, co mi się nie spodobało - choć dziewczyna ma wiele zalet.

Święty Mikołaj

aka

Gwiazdor

aka

Ded Mopoz*

aka

(*BTW dlaczego nie można pisać cyrylicą?)

Santa Claus

... pojawił się w 2013 r, dzień wcześniej czyli 23 grudnia i wyręczał go kurier.

Co otrzymujemy w komplecie:

  • Smartphone Jolla (JP-1301),

Dzień dobry, zastałem Jolkę? Czekaj Pan...

Czekam trzeci dzień i patrze w drzwi.

Czy przyjdzie ktoś od Ciebie?

Czy przyjdziesz Ty?

Z tymi słowami Kazika (KULT) na ustach, codziennie odbieram pocztę elektroniczną, licząc na informację o wysyłce smartfona Jolla. Wiem, ze nie jestem tutaj odosobniony i w sumie cieszę się z tego.

Piszę o tym, ponieważ ostatni raz cieszyłem się jak małe dziecko, gdy czekałem na mojego pierwszego smartfona, czyli: Apple iPhone 3G.

ATOM tfu psie krwie... AVOTON oł je!

Byłem wczoraj (23.09.2013) na konferencji IMCC (Intel Microsoft Channel Conference), i jak większość tematów na niej poruszanych; bla bla ultrabooki, bla bla mobilność, bla bla wydajność etc., my już znamy, tak zaciekawił mnie nowy procesor Intela pt. AVOTON, który jak się okazuje jest serwerową wersją ATOMa.

AVOTON jest 64-bitowym, lutowanym do płytki (SoC) lub serwera (blade) procesorem. Więcej znajdziecie o nim w:

Sentyment czy zdrowy rozsądek?

Od dłuższego czasu przyglądam się tak zwanemu cyklowi życia produktu i chodzi mi o cykl życia sprzętu. Jeszcze niedawno informacja o w/w nie była informacją jawną, a dziś każdy szanujący się producent stara się ją podawać lub przynajmniej jak np. w przypadku Apple wiemy, że 2 razy w roku czeka nas jakaś nowość i na podstawie tego możemy się domyślić, że za 2 lata do mojego iPhone 5 nie wgram już iOSa 10, czyli krótko mówiąc smartphone przestanie być wspierany.Dlaczego o tym piszę? Ano, dlatego, że już za 4 miesiące mojego notebooka trzeba będzie zastąpić nowszym modelem.