popularne tematy: inne

Reaktywacja bloga

Witam Wszystkich ponownie na moim blogu.

Jak pewnie zauważyliście przez ostatnie 3 miesiące był on martwy. Jednak moja nieplanowana i niezapowiedziana przerwa wakacyjne ma się wreszcie ku końcowi i od przyszłego tygodnia planuje regularnie, co tydzień, udostępniać nowe wpisy. Już teraz uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, że mój następny wpis, który pojawi się najprawdopodobniej w sobotę, dotyczył będzie Podcastów i będzie częścią mojego sztandarowego cyklu

Zasada Pareta na blogu DP

Każdy kto zajmował się kiedyś ekonomią, metodami ilościowymi, ekonometrią, zarządzaniem lub logistyką na pewno słyszał o zasadzie Pareta. Zasada ta w znacznym uproszczeniu mówi, że 20% przyczyn generuje 80% skutków lub, że z 20% badanych obiektów związane jest 80% pewnych zasobów. W logistyce magazynowej, która jest przedmiotem moich studiów zasadę ta przybiera następującą postać: 20% towarów w magazynie generuje 80% zysków.

Popularyzacja nauki - TOP 10 serwisów

Witam wszystkich w moim dzisiejszym wpisie, w którym przedstawię Wam moją, subiektywną listę 10 najlepszych polskich serwisów, których celem jest popularyzacja nauki. Od razu zaznaczę, że trzy z nich zamiast lub oprócz standardowych artykułów oferują również podcasty oraz, że pominąłem naukowe kanały na YouTube, ponieważ na temat dobrych, polskojęzycznych kanałów w tym serwisie planuje napisać oddzielny wpis.

Omówienie zmian na moim blogu

Witam wszystkich w moim kolejnym wpisie. W dzisiejszym tekście chciałbym poinformować o kilku drobnych zmianach jakie ostatnio pojawiły się na moim blogu. Jako, że nie jest ich dużo wpis ten bedzie bardzo krótki.

Po pierwsze poprawiłem spis treści zawierający linki do wszystkich moich wpisów, możecie do niego zajrzeć klikając tutaj.

Po drugie zmieniłem wykorzystywany przeze mnie motyw wizualny z domyślnego na matma autorstwa HardCore IV.

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2018

Z okazji świąt Wielkiej Nocy chciałbym życzyć wszystkim Czytelnikom serwisu Dobreprogramy.pl dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń. Niech te święta będą dla Was okazją do spędzenia czasu z rodziną i odpoczynku.

Oczywiście wpis z samymi życzeniami to nie w moim stylu, więc mam dla Was jeszcze parę polecanek. Jeśli szukacie jakiś rymowanych życzeń wielkanocnych możecie zajrzeć