popularne tematy: oprogramowanie

Aplikacje, które zachęcą do wyjścia z domu

Witam wszystkich w ten ciepły majowy dzień. Z racji trwającego właśnie długie weekendu chciałbym przedstawić Wam 5 aplikacji, które potrafią zmotywować do wyjścia z domu czy to na dłuższy spacer czy też na wycieczkę rowerową. Nie przedłużając zbytni przejdźmy już do moich dzisiejszych propozycji.

Ingress

Świetna gra od studia Niantic, która zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Players Choice Awards w roku 2014. Ingress zaliczyć można do gatunku gier strategicznych.

Top 10 bezpłatnych aplikacji z Microsoft Store

Witam Wszystkich w moim kolejnym wpisie. Jak wskazuje tytuł przedstawię Wam dzisiaj 10 moich ulubionych, bezpłatnych aplikacji z Microsoft Store. Na początek chciałbym zaznaczyć, że oczywiście można by było opisać o wiele więcej niż 10 bardzo dobrych programów, dostępnych sklepie Microsoftu, jednak ja postanowiłem omówić tylko te, których używam praktycznie na co dzień. Przez co na liście zabrakło pozycji takich jak Kodi

Programy, których mi brakuje

Jako osoba, którą można określić mianem nerda, mam wiele różnych nawyków związanych z wykorzystywaniem komputera i smartphona. Jednym z nich jest chęć używania jak najnowszych wersji programów. W związku z tym nawykiem na moim dysku często pojawiają się wersje beta różnych aplikacji, programy które przestały być rozwijane są w trybie natychmiastowym usuwane. W wpisie tym chciałbym wspomnieć o trzech aplikacjach, z których właśnie ze względu na zastopowanie rozwoju musiałem zrezygnować i przez pewien czas mocno odczuwałem ich brak.

Aplikacje do Google Chrome

Witam ponownie na moim blogu! Jak zapewne wie każdy czytelnik Dobryprogramów Chrome to prawdziwy kombajn i poza tak oczywistymi dla przeglądarki funkcjami jak przeglądanie stron internetowych czy otwieranie plików pdf, jest również środowiskiem uruchomieniowym dla różnych aplikacji. W moim dzisiejszym wpisie przedstawię wam trzy z nich. Dwie bez, których aktualnie nie mogę się obejść i jedną, która ma u mnie aktualnie status testowej. Nie przedłużając już o to lista aplikacji:

Pogramy wykorzystywane w logistyce

Zainspirowany świetnym wpisem użytkownika @natch na temat automatyki, który znajdziecie klikając tu, postanowiłem napisać co nieco na temat mojej branży - logistyki. Jako, że jest ona pojęciem bardzo szerokim w tym wpisie zajmę się tą jej częścią, która z racji studiów, jest mi najbliższa, czyli logistyką transportu wewnętrznego i magazynowania.

Słowem wstępu

Zakłady przemysłowe, magazyny, centra logistyczne.

Jak szybko zainstalować wszystko co potrzebne na czystym systemie Windows?

Witam po dość długiej przerwie spowodowanej chronicznym brakiem czasu. W dzisiejszym wpisie postaram się opisać kilka metod na usprawnienie procesu instalacji aktualizacji, sterowników i programów po reinstalacji systemu Windows. Jako, ze dość często zdarza mi się przeprowadzać czystą instalację systemu, te porady pozwalają mi zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Nie przedłużając już zaczynajmy.

Instalacja aktualizacji

Tutaj stosuję tylko jedną, ale za to skuteczną metodę. Za każdym razem, kiedy szykuję się do formatu, korzystając z aplikacji

Programy na studiach

Witam! Jako, ze już od ponad 7 miesięcy studiuje na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej postanowiłem podzielić się kilkoma przemyśleniami co do oprogramowania wykorzystywanego na zajęciach. Co prawda bazuje tylko na własnych doświadczeniach ale podejrzewam, że sytuacja przedstawia się podobnie na większości uczelni technicznych w Polsce.

Przedmioty informatyczne

Jako, że mój kierunek to transport mam tylko kilka przedmiotów związanych bezpośrednio z informatyką i ogólnie obsługą komputera.