popularne tematy: internet

Koniec pewnej epoki. CHIP i CHIP.pl zostaną zamknięte...

Magazyn Chip dla wielu i w tym i dla mnie przez wiele lat stanowił jedno z najważniejszych źródeł o nowinkach ze świata IT. Tytuł pojawił się na polskim rynku na początku lat dziewięćdziesiątych z redakcją umiejscowioną we Wrocławiu. Początkowo publikowano przedruki z niemieckiego wydania Chip, ale szybko pojawili się polscy autorzy, którzy zapewnili szpalty pisma niesamowitą treścią.

Jak to Pangrys drukarkę wielofunkcyjną otrzymał, czyli 4690 powodów do zadowolenia i bólu głowy

Dość długo byłem właścicielem małego, ale niezwykle użytecznego urządzenia All in One, czyli HP DeskJet F 2110. Dostałem je od Przyjaciela, który dostał je od ówczesnej TP SA, czyli dzisiejszego Orange za przedłużenie Neostrady. Ponieważ sam sprowadza i serwisuje drukarki wszelakich formatów, ta nie była mu potrzebna, stąd znalazła się u mnie. Ja oczywiście się ucieszyłem, bo do urzędowych pism czy innych prostych druków, nie potrzebowałem nic więcej.

Tani sprzęt HP jest taki jak każdy widzi, czasem trzeba mieć do niego szczęście.

Na wesoło czyli anegdoty z życia " Pana od komputerów"

Bycie programistą jest trochę jak bycie Harrym Potterem, no bo idziesz do pracy, czarujesz cały dzień i możesz o tym pogadać tylko z innymi czarodziejami

bash.org.pl

Niemal każdy z nas, ma z zanadrzu kilka ciekawych anegdot z naszego informatycznego poletka. Na różnych spotkaniach typu HotZlot czy ColdZlot wreszcie możemy opowiedzieć takie zdarzenia wiedząc, że nasi rozmówcy w lot uchwycą komizm sytuacji, co nie niestety w innym gronie może nigdy nie nastąpić.

Moje potyczki z operatorem czyli kłopoty z Telewizją Netii

Od kilku lat jestem w miarę zadowolonym klientem Netii. Kiedyś, jak wielu z Was, byłem klientem Swiętej pamięci nieboszczki Telekomunikacji Polskiej i mój stopień zadowolenie z ich usług nie był zbyt wysoki. Głównym powodem mojego niezadowolenia był fakt, że na mój nr telefonu, mimo że numer telefonu był zastrzeżony, co chwilę wydzwaniali różni dziwni akwizytorzy z egzotycznymi ofertami lub politycy, którzy z taśmy obiecywali lepsze jutro ...

Najczęściej o drugiej nad ranem...

Jakoś na początku roku 2000, nastąpił przełom.

Okiem Pangrysa - Outlook.com czy warto migrować ?

W połowie ubiegłego roku, Microsoft uruchomił nową usługę pocztową, czyli Outlook.com, która docelowo ma zastąpić Hotmaila. Sam Hotmail pojawił się na rynku usług pocztowych w roku, 1995 ale Microsoft kupił go dopiero dwa lata później.Outlook.com ma być mocną odpowiedzią na wciąż rosnącą dominację Gmaila, który skądinąd jest naprawdę świetnym produktem.

O tempora, o mores! ... c.d.n.n.

Od samego początku mej bytności w necie, nigdy nie ukrywałem swojej tożsamości. Jeśli ktoś chciał to zawsze mógł ze mna porozmawiać na żywo lub po prostu zadzwonić. Pojawiałem się na zlotach, spotach, ba sam organizowałem takie spotkania i każdy mógł uścisnąć mą dłoń i z każdym zamieniłem, choć kilka zdań. Niemal od zawsze używałem nicka Pangrys lub McPangrys, z małym wyjątkiem, w serwisie battlefield.pl znają mnie pod nickiem Sokar44, choć w stópce redakcyjnej widnieję już jako:

Maciej „Sokar44/Pangrys” Szczepański

Windows 8 Release Preview okiem malkontenta. Part 1

Parę dni temu ukazała się najnowsza i zarazem ostatnia przed wydaniem finalnym, publiczna wersja testowa najnowszego Windows. Mnóstwo już powiedziano o nadchodzącym nowym dziecku z Redmond rodem, ale ja wolę sam sobie wyrobić zdanie. Wytargałem z czeluści szafy mojego Samsunga R70, zamontowałem jakiś czysty dysk i zainstalowałem Windows 8 RC1... Tfu, zapomniałem:) oczywiście na myśli miałem Windows 8 Release Preview, rzecz jasna w wersji 64 bit.