popularne tematy: oprogramowanie

Windows 8 Release Preview okiem malkontenta. Part 1

Parę dni temu ukazała się najnowsza i zarazem ostatnia przed wydaniem finalnym, publiczna wersja testowa najnowszego Windows. Mnóstwo już powiedziano o nadchodzącym nowym dziecku z Redmond rodem, ale ja wolę sam sobie wyrobić zdanie. Wytargałem z czeluści szafy mojego Samsunga R70, zamontowałem jakiś czysty dysk i zainstalowałem Windows 8 RC1... Tfu, zapomniałem:) oczywiście na myśli miałem Windows 8 Release Preview, rzecz jasna w wersji 64 bit.

YaST - czyli warto wybrać openSUSE part II

W poprzednim wpisie przybliżyłem Wam jak za pomocą YaST w prosty sposób możemy zarządzać oprogramowaniem. Koniec z mozolnym wklepywaniem komend, które często odstraszały i napawały przerażeniem świeżych użytkowników linuksa. Oczywiście, moim prywatnym zdaniem, całkowicie niesłusznie :D

YaST to nie tylko platforma do zarządzania oprogramowaniem, to centrum zarządzania wszystkimi funkcjami openSUSE.

Second step ... czyli przygotujmy się

Dziś kolejna część poradnika jak Pangrys lami z komputerami. :)

Zakładam, że czytaliście pierwszą część First step ... czyli pomyślJeśli nie, to proszę się nie przejmować, dużo nie straciliście :)

Jedziemy dalej. Zakładamy hipotetyczną sytuację że, klient zleca format warezowego Windows i instalację oryginalnego Windowsa, prosząc by przenieść wszystkie jego dane i profile na nową instalację. Pamiętajcie by skopiować na np. inny dysk wszystkie dane.

Moderowanie, czyli po drugiej stronie barykady :)

Tak się niefortunnie składa, że zdarzyło mi się nieopatrznie się zgodzić by moderować na paru forach :)Na trzech największych forach mam kolejno 23776, 5632 i 2600 niesfornych userów do moderowania, co daje nam dość pokaźną liczbę codziennej lektury do przejrzenia. Oczywiście nie jestem jedynym tam modem czy ale mam cichą nadzieję, że mi wybaczycie owe uogólnienie. Słusznie czy nie, ogólnie się przyjęło, że moderator na jakimkolwiek forum to osoba, która trzyma w swych rękach dość potężną władzę.