popularne tematy: porady

Kingston uv400 240GB — dysk do zadań codziennych

Czasem zdarza mi się reanimować lub rozbudowywać jakiś starszy notebook o czym pisałem już wcześniej. Jedną z najważniejszych spraw przy takiej reanimacji, poza naturalnie takimi czynnościami jak gruntowne czyszczenie, zmiana procesora czy zwiększenia ilości ramu jest oczywiście zmiana dysku. I to najlepiej od razu na dysk SSD, który znacząco przyśpiesza działanie naszego systemu operacyjnego bez względu czy to Okienka czy kolejna dystrybucja spod znaku Pingwina.

Okiem Pangrysa czyli naprawdę świetny dysk SSD Plextor M6 Pro

Od dobrych kilku lat, japońska firma Plextor śmiało zaczyna rozpychać się na rynku półprzewodnikowych dysków SSD. Uczciwie trzeba przyznać, że robi to skutecznie i wprowadza modele, które pozytywnie się wyróżniają na tle konkurencji. Serca konsumentów w szczególny sposób podbił Plextor M5 Pro, który okazał się dyskiem o dużej niezawodności i trwałości. Czas jednak jest nieubłagany i nadeszła chwila by poznać jego następcę.

Okiem Pangrysa, czyli jak walczyłem o przywrócenie do życia pewne SONY VAIO

Zawsze podobał mi się lekko ascetyczny styl, jaki reprezentowały notebooki z serii VAIO. Niestety, akurat ten produkt SONY przez długi czas, był dla mnie nie najrozsądniejszym wydatkiem, ponieważ bez trudu można znaleźć sprzęt o podobnych lub nawet lepszych parametrach dużo taniej. Choć trzeba uczciwie przyznać, na pewno nie tak ładnym i przemyślanym. Jako rodowity Poznaniak a wszak powszechnie wiadomo, że Poznaniak to Szkot wypędzony ze Szkocji za skąpstwo, mimo że całym sercem pragnąłem VAIO, to jednak rozum nakazywał bardziej rozsądne zakupy :)

YaST - czyli warto wybrać openSUSE part II

W poprzednim wpisie przybliżyłem Wam jak za pomocą YaST w prosty sposób możemy zarządzać oprogramowaniem. Koniec z mozolnym wklepywaniem komend, które często odstraszały i napawały przerażeniem świeżych użytkowników linuksa. Oczywiście, moim prywatnym zdaniem, całkowicie niesłusznie :D

YaST to nie tylko platforma do zarządzania oprogramowaniem, to centrum zarządzania wszystkimi funkcjami openSUSE.

Second step ... czyli przygotujmy się

Dziś kolejna część poradnika jak Pangrys lami z komputerami. :)

Zakładam, że czytaliście pierwszą część First step ... czyli pomyślJeśli nie, to proszę się nie przejmować, dużo nie straciliście :)

Jedziemy dalej. Zakładamy hipotetyczną sytuację że, klient zleca format warezowego Windows i instalację oryginalnego Windowsa, prosząc by przenieść wszystkie jego dane i profile na nową instalację. Pamiętajcie by skopiować na np. inny dysk wszystkie dane.