popularne tematy: urządzenia mobilne

Jego Wysokość Microsoft Surface Pro 6, okiem Pangrysa

Jakiś czas temu recenzowałem już Microsoft Surface Pro 4, który podbił wtedy moje serce. Teraz przyszło mi ocenić i sprawdzić najnowsze dziecko Microsoft, czyli Surface Pro 6. Firma z Redmond postanowiła odświeżyć całą linię swoich urządzeń i pokazać konstrukcje z najnowszymi procesorami Intela. I tak pojawiły się Surface Studio 2, Surface Pro 6 oraz nowy Surface Laptop 2, którego mam nadzieję, że też uda mi się zrecenzować.

Trascend JetDrive Go — świetny pendrive USB 3.1 i z portem Lightning

Pewnego dnia, dość nieoczekiwanie wylądował na mym biurku dość ciekawy gadżet. Jest nim nietypowy i malutki pendrive Trascenda o niebagatelnej pojemności 128GB. Jednak to nie rozmiar zwrócił moją uwagę, ale informacja na opakowaniu, że jest to sprzęt stworzony dla właścicieli ... iPoda, IPhone czy iPada. A tak się jakoś całkowicie przypadkowo się złożyło, że od jakiegoś czasu moim głównym smartfonem jest ... właśnie iPhone.

Czy warto polubić Yogę? — oczywiście mam na myśli Lenovo Yogę 900

Pod koniec ubiegłego roku spotkała mnie całkiem miła niespodzianka, bowiem udało mi się zakwalifikować do programu Microsoft First League, jako jednemu z około dwudziestu wybrańców. Sam program jest pomysłem obecnego CEO Microsoftu, czyli Satya Nadella i ma przybliżyć technologię firmy z Z Redmond nie tylko geekom. Nawet nie pytajcie jak mi się to udało, bowiem nadal uważam, że prawdopodobnie zostałem wylosowany przez jakąś pomyłkę. W grupie znaleźli się wspaniali graficy, artyści, słynny tatuażysta, blogerzy biegowi, medalistka z Olimpiady w Rio czy producent muzyczny.

Dwa miesiące z Microsoft Surface Pro 4, okiem Product Managera

Od przeszło dwudziestu kilku lat jestem handlowcem, czy jak to teraz się określa Product Managerem. Przeżyłem kilka naprawdę ciekawych firm i uczestniczyłem we wprowadzeniu na polski rynek wiele różnych, dziś już zapomnianych marek, ale nie o tym dziś chciałem napisać. Mój zawód jest mocno specyficzny i - co może zabrzmieć nieco paradoksalnie - sama sprzedaż zajmuje mi tylko ok 20-30% mojego czasu pracy.

Warto reanimować nieco starsze notebooki

Zawsze wyznawałem zasadę, że każdy zepsuty sprzęt należy starać się jednak naprawić a nie przeznaczać od razu do utylizacji. Jeśli reanimacja okazywałaby się nieopłacalna, to taki sprzęt rozkręcałem i lądował w szafie w moim magazynie części zamiennych, by uratować mniej uszkodzone notebooki. Pisałem o tym już wcześniej

Sprytne skanowanie czyli Fujitsu ScanSnap iX100

Pamiętacie pewnie mój poprzedni wpis o „małej drukarce” Konica Minolta 4690MF, gdzie narzekałem na jeden składnik tego kombajnu – skaner. Widocznie ktoś ważny to czytał i jego wzrok zapewne utknął na moich utyskiwaniach na ten element urządzenia. Okazało się bowiem całkowicie przypadkowo, że trafił do mnie na testy niesamowity gadżet, który na chwilę całkowicie rozwiązał problem ze skanerem.

Tani i dobry smartfon z DualSim, czyli Huawei Honor 3C

Niemal każdy z nas spotkał się produktami firmy Huawei. Niewielu z was zapewne wie, że duża część infrastruktury teleinformacyjnej operatorów telefonii komórkowej, nie tylko w naszym kraju, jest oparta na rozwiązaniach właśnie tej firmy :)

Ostatecznie od kilku lat, również i w Polsce możemy bliżej poznać, skądinąd całkiem niezłe, smartfony i tablety z charakterystycznym czerwonym logo.