popularne - ostatnie 3 tygodnie

Uwaga, będę bronić iPhone'a 12 mini. To naprawdę rewelacyjny sprzęt, tylko rynek oszalał

Wiem, sprzedaż jest relatywnie kiepska, a malkontenci mają pożywkę. Ale czy faktycznie powinniśmy pisać miniaturowemu iPhone'owi 12 epitafium? 

Nie zamierzam rozwodzić się nad tym, jakie są przyczyny anonsowanej wszędzie porażki iPhone'a 12 mini. Czy Apple źle wybadał oczekiwania rynku, jak głosi teoria obiegowa? A może, o czym pisze Miron Nurski z Komórkomanii

Xiaomi Mi 10 T Pro: nadal bardzo rozsądny wybór w tej cenie, choć jedna rzecz boli

Z kupnem telefonu, jest całkiem podobnie, jak z zakupem telewizora. Poza flagowcami, które z reguły na premierę są niedorzecznie drogie, w większości pozostałych przedziałów cenowych nie ma modeli idealnych, a każdy zakup jest obarczony jakiegoś rodzaju kompromisem. I tak jest też z Xiaomi Mi 10 T Pro.

Xiaomi Mi 10 T Pro to bardzo rozsądnie wyceniony smartfon z wyższej półki w ofercie chińskiego giganta. To zarazem jeden z najtańszych flagowców na rynku. Dzięki najnowszemu w 2020 r.

Za mało portów w komputerze? Spokojnie, będzie jeszcze mniej, ale to wcale nie jest złe

Jaki to był szok, gdy w 2015 r. Apple zaprezentował 12-calowego MacBooka z zaledwie jednym USB-C, a później przeszedł właściwie tylko na takie złącza. Kogoś skazali na ostracyzm? Bynajmniej – od tamtego momentu minęło ponad 5 lat, a panele I/O laptopów z roku na rok wyglądają coraz biedniej. Pytanie: czy jest nad czym rozpaczać? No właśnie, to wcale nie musi być złe. Tłumaczę.

Żyjemy w czasach szeroko pojmowanej personalizacji. Dzisiaj konsument nie chce już wybierać drogą kompromisu, ale oczekuje urządzenia, które w 100 proc. zrealizuje postawione wymagania, i takie są fakty.

Alternatywa dla Tidal nadchodzi w Spotify hi-fi i czeka do tego jeszcze wsparcie wtyczkami foobar2000

Wytrawni melomani dostają nowe możliwości. Pojawia się oferta z nazwą Spotify hi-fi. Bezpłatny foobar2000 ma już wtyczkę Spotify Integration, a kolejna dla obsługi WASAPI może zapewnić oversampling, jak w odtwarzaczu CD. Łatwo jest również podłączyć sobie PC do dobrego zestawu audio. Na temat foobar można tu w serwisie przeczytać m.in:

Xiaomi Mi Watch - smart zegarek dla aktywnych, którym niestraszny brak NFC

Elektronika ubieralna ostatnimi czasy nie zaskakuje już niczym nowym. Rynek zalewają urządzenia, które od lat - jak mantra - są powtarzalne i nic rewolucyjnego do tej materii nie wnoszą. Oczywiście pojawiają się drobne przecieki o cyfrowych ekranach okularów czy inteligentnej bieliźnie ładującej akumulatory smartfonów za pomocą moczu, ale będzie to swoista nisza niż szeroko pojęta sprzedaż.

Ekologicznie, to my się oszukujemy...

Dyskusja na temat alternatywnych, ekologicznych źródeł energii trwa w najlepsze od wielu, wielu lat, a końca tej dyskusji nadal nie widać. Są jednak fakty, które wydają się słuszne i niepodważalne. W końcu nikt z nas nie chce, żeby białe niedźwiedzie utraciły swoją ojczyznę, a niewinne foczki ugotowały się w Morzu Arktycznym.

Proces uzyskiwania energii elektryczne w wyniku spalania paliw kopalnych (głównie węgla) powinien zostać definitywnie zakończony.

Acer Nitro 5 (AMD Ryzen 4600H) - wydajny laptop dla entuzjastów grania w bardzo akceptowalnej cenie

Jak większość z czytelników wie, oprócz testów sprzętów moim największym konikiem są gry komputerowe. Siedzę w tym temacie już kilka lat, przerabiając recenzowanie nowych tytułów gier, sposobność, a raczej próbę stworzenia sekcji e-sportowej w mojej miejscowości oraz ostatnimi czasy - doradztwo w kwestii odpowiedniego doboru komponentów do zestawów dla graczy / zakupu nowej jednostki multimedialnej.

Oprócz skupiania się na zestawach gotowych pokroju niedawno testowanego desktopa

Android 11 jeszcze na dobre się nie zadomowił, a tu już 12 wersja puka do drzwi deweloperów – przegląd zmian w Developer Preview 1

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, 18 lutego 2021 roku udostępniono pierwszą deweloperską odsłonę Androida 12. Sprezentowano również oficjalny harmonogram, zgodnie z którym ujrzymy trzy wygadania poglądowe skierowane do twórców aplikacji, po czym użytkownicy otrzymają 4 bety (z czego ostatnia ma być tzw.

Cooler Master Pi Case 40 — obudowa do maliny, ale nie dla każdego

Bardzo zaskoczyła mnie informacja o tym, że Cooler Master zapowiedział na Kickstarterze własną, dedykowaną obudowę do Raspberry Pi w wersji 4. Liczni entuzjaści zdecydowali się wesprzeć mistrzów chłodzenia w produkcji „ubranka dla maliny”.

Oczywiście zbiórka się udała — potrzebną sumę uzbierano w niecałą godzinę, a finalnie projekt wsparło około 5,5 tysiąca ludzi.