popularne tematy: inne

Polska mentalnie analogowa

My naród, małymi krokami stąpamy ku następnej wielkiej okazji, aby napiętnować lub też wynieść na piedestał poszczególnych ojców polskiej demokracji parlamentarnej. Zbliżające się wybory i towarzyszące im sondaże, rzucają blady strach niepewności na obecnie piastujących władzę urzędników. Zaś ja - mały żuczek - w dosyć staromodny sposób wybieram władzę, głosując na tych, którzy oferują mi realne zmiany, a nie straszą dojściem do władzy innych. Podczas minionych kadencji wiele mówiło się o cyfryzacji Polski.

Ludzka natura niczym księżyc

Dobreprogramy.pl to portal - który jak głosi nazwa - jest "nie tylko o oprogramowaniu". Jeśli odkryliście już rubrykę "Najczęściej komentowane publikacje" to musieliście zauważyć, że nasza społeczność to nie tylko bezduszne roboty, a także jednostki, którym na sercu leży temat homoseksualizmu. Jak przystało na portal technologiczny nr 1, ponad 400 komentarzy pozwoliło wywindować i zdominować lokalny ranking gorących newsów. Kontynuacja tegoż niusa uzyskała ponad 230 komentarzy, co pozwoliło wątkom około homoseksualnym otworzyć jak i zamknąć portalowy ranking.

Nowe technologie w służbie ludzkości

Czy zastanawialiście się ostatnio do czego jeszcze możemy wykorzystać nowe technologie? Zazwyczaj informacje, które do nas docierają dotyczą kolejnych modeli elektroniki użytkowej. W dobie galopującej konsumpcji jesteśmy bombardowani wieściami o kolejnych generacjach procesorów czy nowej serii kolorowych obudów do telefonów. W tym wszystkim umyka nam prawdziwy sens postępu technologicznego, który w głównej mierze opiera się na poprawie jakości życia w ogóle, a nie na uczynieniu zajęć prostych, pozornie jeszcze prostszymi.

Wszystkie loga OpenOffice'a

Pustosłowie to... tfu, tfu, marketing to wynalazek przyjemny niczym okienny kit. Kiedy brakuje treści, marketing wypełnia wszystkie braki i pozwala ugrać trochę czasu. A w ostatnim czasie Rob Weir potrzebuje go niczym topielec brakującego tchu. Zapewne mało kto już pamięta stare obietnice odnośnie planów wydawniczych, więc ja z przyjemnością je przypomnę. Fundacja Apache, która sprawuje pieczę na OpenOfficem, obiecała wydać wersję 3.5 przed końcem 2012 roku.

Nie znam się, ale wypowiem się. Rzecz o nierzetelności dziennikarzy

....na przykładzie informacji o wydaniu LibreOffice 4.

Nieraz w przeszłości zadawałem sobie pytanie "czy dawne dziennikarstwo było rzetelniejsze od dzisiejszego" i szczerze mówiąc, nigdy nie udało mi się dokopać do wyczerpującej odpowiedzi. "Dziennikarstwo" zresztą to taki śmieszny zawód, którego wykonawca może być totalnym nieukiem, gdyż opiera się na powtarzaniu informacji. Rzecz w tym, aby te informacje powtarzać rzetelnie to znaczy bez przeinaczeń intencji rozmówcy czy bez zafałszowywania obrazu sytuacji.

Świat idzie do przodu.

Kolejne zmiany w Krajowych Ramach Interoperacyjności! - część druga

W kwietniu 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji znowelizowało Krajowe Ramy Interoperacyjności, które w dotychczasowym brzmieniu obowiązywało przez 6 lat. Nowa wersja ustawy dopuszcza do obiegu w administracji państwowej rozwiązania Microsoftu: (Office) Open XML oraz stare, binarne formaty Office'a wyrzucone z aktu prawnego w wersji z 2005 roku, a także format XPS mający stanowić konkurencję dla ISO PDF-a. Szerzej o zmianach