popularne tematy: oprogramowanie

Revo Uninstaller Pro 3.2.1 za darmo

Krok 1. Zarejestruj się na stronie promocji portalu SoftwareStars.com.

Krok 2. Podaj adres e-mail, na który przyjdzie numer seryjny. Zaakceptuj politykę prywatności i kliknij "Anmelden"

Krok 3. Na Twoją skrzynkę pocztową przyjdzie pierwszy mail z linkiem aktywacyjnym. Po jego aktywacji, dostaniesz drugą wiadomość z kodem aktywującym wersję "pro". Czas dotarcia wiadomości do Ciebie może zająć nawet piętnaście minut.

Krok 4. Pobierz

LibreOffice 5.3 - postęp prac w polonizacji

Na serwerach pojawiła się nowa wersja, która jest spolonizowana w 99,7% procentach. Te 0,3 procenta to 346 słów, których nie mogłem zlokalizować w interfejsie i właściwie zinterpretować. Tutaj prośba do czytelników: jeśli coś przyuważycie, to proszę o raport w komentarzu.

Miłośnikom nowości dopowiem, że także interfejs MUFFIN został spolonizowany (jest to Wstążka w grupach oraz kartach). Na Wasze nieszczęście, nie nadaje się to do użytku. ;-)

 

[Krótko] LibreOffice 5.2, a polska sprawa. Co w trawie piszczy?

Znany i lubiany pakiet biurowy to projekt wielkich rozmiarów, za którego jakość i efekt końcowy odpowiadają grube setki osób. Jednak nie wszystkie zmiany są widoczne gołym okiem, a o niektórych nawet nie ma gdzie przeczytać.

W związku z tym informuję szanownych czytelników o zmianach, które zaszły i o tych, które mam nadzieję, że zajdą.

ERRORTYPE vs ERROR.TYPE

Zgodnie ze specyfikacją podzbioru OpenFormula w standardzie OASIS ODF, w

Optymalizacja w LibreOffice 4.2

Druga beta najnowszego LibreOffice'a jest już daleko za nami, a nieliczne portale - jeśli w ogóle poruszyły ten temat - potraktowały go pobieżnie, spłaszczając jego treść do prostych sloganów typu "ulepszono" i "poprawiono". Aż żal było to czytać, dlatego też prezentuję parę ciekawych informacji o efektach kilku optymalizujących kod zabiegach, jakich dokonano w wersji 4.2.

Szybszy eksport komórek bogatych w treść

To, co dotychczas przyciągało uwagę to powolne tempo podczas zapisu dokumentów w natywnym formacie ODS.

LibreOffice 4.1 i OpenOffice 4 (prawie) wydane!

Wczoraj na serwerach wylądowało LibreOffice 4.1 RC3. Według harmonogramu jest to ostatnia wersja kandydująca i już za parę dni zostanie przemianowana na wersję stabilną. Cichaczem nadchodzi również OpenOffice 4, którego premierę zaplanowano na... 16 lipca. Jeżeli wróble nie kłamią, to nowa wersja powinna pojawić się na dniach. Będzie to kolejna okazja do starć między klubem The Document Foundation, a klubem IBM-a.

Owszem! Przeczytałeś dobrze. Społeczność OpenOffice żyje i planuje odzyskać użytkowników wydając czwartą odsłonę tego pakietu biurowego.

Wszystkie loga OpenOffice'a

Pustosłowie to... tfu, tfu, marketing to wynalazek przyjemny niczym okienny kit. Kiedy brakuje treści, marketing wypełnia wszystkie braki i pozwala ugrać trochę czasu. A w ostatnim czasie Rob Weir potrzebuje go niczym topielec brakującego tchu. Zapewne mało kto już pamięta stare obietnice odnośnie planów wydawniczych, więc ja z przyjemnością je przypomnę. Fundacja Apache, która sprawuje pieczę na OpenOfficem, obiecała wydać wersję 3.5 przed końcem 2012 roku.

Nie znam się, ale wypowiem się. Rzecz o nierzetelności dziennikarzy

....na przykładzie informacji o wydaniu LibreOffice 4.

Nieraz w przeszłości zadawałem sobie pytanie "czy dawne dziennikarstwo było rzetelniejsze od dzisiejszego" i szczerze mówiąc, nigdy nie udało mi się dokopać do wyczerpującej odpowiedzi. "Dziennikarstwo" zresztą to taki śmieszny zawód, którego wykonawca może być totalnym nieukiem, gdyż opiera się na powtarzaniu informacji. Rzecz w tym, aby te informacje powtarzać rzetelnie to znaczy bez przeinaczeń intencji rozmówcy czy bez zafałszowywania obrazu sytuacji.

Świat idzie do przodu.