popularne tematy: urządzenia mobilne

Honor 8 – mały unboxing, pierwsze wrażenia, opinia

Trudna droga

Niedawno popełniłem wpis o tym, jak zamieniłem swojego Galaxy S6 na Huawei P9, teraz przyszła pora na moją Żonę (dalej zwaną Frau Wolf – w skrócie FW). Tutaj sprawa była o wiele trudniejsza z kilku powodów. Po pierwsze, FW jest bardzo wybredna i mało co jej się podoba. Po drugie, FW nie kieruje się parametrami telefonu, co znacznie utrudnia przekonanie Jej, że to, czy to jest warte uwagi.

Huawei P9 – geneza

Tytuł nieco mylący, ale nie do końca. Tak się złożyło, że do tego wpisu zainspirował mnie właśnie Huawei P9, ale o tym później. Zauważyłem, że ostatnimi czasy sporo osób opisuje jakieś sentymentalne historie – o starych kompach, o starych czasach itp. Postanowiłem, że i ja coś opiszę. Historię mojej przygody z telefonami komórkowymi. Począwszy od pierwszego modelu, a skończywszy na obecnym. Jako, że Huawei P9 to dość ciekawa opowieść, dlatego został on bohaterem tytułu.

Moja wielka przygoda z LTE w Plusie

Dawno nic tutaj nie pisałem, ale to, co mi się ostatnio przydarzyło skłoniło mnie do tego wpisu. W związku z tym, że w moim obecnym miejscu zamieszkania (700m od Wrocławia) od kilku tygodni mam problem z zasięgiem w Orange, zacząłem rozglądać się za innym rozwiązaniem. Do tej pory korzystałem z Orange Free i we Wrocławiu, owszem, działało to dobrze 46/25 Mb/s, ale po przeprowadzce prędkość maksymalna osiągała 20/10 Mb/s, ale znaczenie częściej widziałem 12-14/4-6 Mb/s. To wszystko pomimo zastosowania dwóch anten kierunkowych LTE.

Kilka słów odnośnie nowych Galaxy S6

Jak zapewne każdy zauważył po premierze nowych flagowców Samsunga, w Internecie rozpętała się wojna. Jedni twierdzą, że są super, inni, że to złom. Chciałem tutaj przedstawić swoje zdanie i poruszyć kilka kwestii.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie w chwili obecnej dokładnie i w pełni ocenić możliwości nowych S6, będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy trafią one w ręce użytkowników, czyli gdzieś w połowie kwietnia. Wtedy to na forach pojawią się — mam nadzieję — rzetelne opinie.

Zmiany, zmiany...

Całkiem zapomniałem, że tu jakiś blog jest :-)

Przypadkiem wszedłem na mój profil, a tam stary wpis... heh już nie używam Ubuntu :-P jednak królem systemów operacyjnych jest Windows 7 (przynajmniej do zastosowań domowych - rozrywka, Internet). Pozostał natomiast Chrome, choć akurat teraz piszę używając Firefoxa.

Co do iPhona, wiele się zmieniło od tamtego wpisu. Chociaż nadal używam iP, to następnym moim telefonem nie będzie już produkt od Apple.