popularne tematy: bezpieczeństwo

Kiedy służba zdrowia potrzebuje wsparcia - drukarze 3D pomagają

Kiedy po odnotowaniu w Polsce pierwszego przypadku infekcją Covid-19 szybko dotarły do mnie informacje o tym, że w niektórych szpitalach, brakuje podstawowych środków ochronnych. Szybko pojawiły się na Facebooku ogłoszenia i różne organizacje społeczne zaczęły na własną rękę szukać rozwiązań, które mogłyby być pomocne dla zabezpieczenia medyków przy pierwszym kontakcie z zarażonymi.

program prewencyjny „Poznański rower – bezpieczny rower”

Z góry zaznaczam iż nie chodzi tu o program komputerowy, tylko o uświadomienie użytkowników jednośladów że używanie rowerów też powinno być odpowiedzialne i zgodne z pewnymi zasadami bezpieczeństwa.

Statystyki z Majowego długiego weekendu podawane w gazetach zmuszają czasem do przemyśleń.

I znów media wprowadzają w błąd. Policja jak to po długim weekendzie podaje liczbę zatrzymanych KIERUJĄCYCH. A pismaki bezkrytycznie zamieniają to na KIEROWCÓW. Tyle że wśród KIERUJACYCH tylko około 40-45% to pijani KIEROWCY.

Chwile które łączą - T-mobile

Zdaje się że już wiem na jakiej zasadzie pojawiają się i znikają niechciane prenumeraty w T-Mobile na kartę.

Prezentobranie - prezent za każde doładowanie!

to rodzaj promocji, za doładowanie karty za minimalną kwotę 5zł, dostajemy SMS-a z kodem.Po odesłaniu SMS-em (bezpłatnym) ZGODA 1,2,3. dostajemy 2 SMS-y (wymagane prawnie treści zgody dotyczące udziału w promocji)Możemy również wejść na stronę www.t-mobile.pl/nagrody gdzie wita nas plansza:

goodlike.pl atakuje Facebook'a

Zadziwiające jak łatwo wyprowadzić dane użytkowników facebooka, wystarczy spreparować stronę tak aby przycisk Like przekierowywał na odpowiednią stronę z robaczkiem.

Oczywiści "lubisie" też padają ofiarami ataków a wystarcza tylko jedno kliknięcie.

Niebezpiecznik właśnie ogłosił :

Od kilku dni na Facebooku panoszy się ciekawa aplikacja-robak.

Zmieniajcie hasła w WoT, z dwóch powodów

Europejski serwer "World of Tanks" obchodzi drugie urodziny, przygotowano dodatkowe bonusy za grę. Niestety spowodowało to ataki na serwer WOT. Dla tego pojawił się komunikat na serwerach WOT informujący o tym że włamano się na serwery i mogły wycieknąć hasła do kont w grze World Of Tank. Jako że gra jest częściowo płatna (można zakupić "złoto" dające możliwość szybszej rozbudowy i zakupu nowych pojazdów pancernych) warto zmienić hasło do naszego konta.