popularne tematy: internet

Wspomnienie gorącego lata... zdjęcia 2016 Hot Zlot — dzień drugi

Miałem zrobić wpis i dołożyć zdjęcia ale tak jakoś ciągle czasu wolnego nie mam za bardzo. Dałem radę opublikować zdjęcia z pierwszego dnia jubileuszowego X Hot Zlotu - czyli zlotu czytelników portalu dobreprogramy.pl Zawsze gdy otwieram stronę główną portalu pojawiają mi się dwie postacie nierozerwalnie związane z dobrymi programami(dla tego zastanawiam się czy aby koszulki z tej wspaniałej imprezy nie wstawić w gablotkę i powiesić na ścianie.)

Teraz po świętach mam wreszcie chwilkę na odpoczynek i zaczynam porządkować miejsce na dyskach ...

Polcon 2015 - 20 do 23 sierpnia 2015 - Politechnika Poznańska

6 klubów zrzeszających fanów fantastyki organizuje 30-ty "Polcon"

W kampusie Politechniki Poznańskiej odbędzie się jedna z największych imprez konwentowych w Europie i jedna z najstarszych w Polsce . Miłośnicy i fani szeroko rozumianej fantastyki wcześniej spotykali się w różnych miastach Polski już od 1985r., co zaowocowało dużym zróżnicowaniem tematycznym.

- W poprzednich latach

Historia lubi się powtarzać...

Wiele osób zna historię tylko ze szkoły, gdzie nie zawsze była lubianym przedmiotem ze względu na wymuszenie zapamiętywania nazwisk, dat i miejsc oraz coraz to dziwniejszych wydarzeń z przeszłości.

Po co nam ta cała Historia?

Historia jest kluczem do sukcesu w Biznesie, Polityce i "show-biznesie"; lecz należy znaleźć się w odpowiednim czasie i miejscu aby móc się odnieść do przeszłości by wiedzę historyczną przekuć na sukces.

WOT - wieści z "Pola Boju" cz.2

Na bieżąco po Dniu Dziecka, mogę napisać że nie ma większej frajdy niż jazda zabytkowym pojazdem opancerzonym w trakcie parady takowych pojazdów.

No może to przebić tylko warkot grzejących się silników T70 M, T34/85, IS-2, Sherman Firefly, Sd.Kfz 6, M60A1. Su-100, Sd.Kfz 222 .... przed samą defiladą.

Drżenie ziemi od tego hałasu ...przy okazji kolejny mit obalony ... nie da się nasłuchiwać czy zaraz pojawi się kolumna pancerna ... najpierw drży pod nogami ziemia !!!!

goodlike.pl atakuje Facebook'a

Zadziwiające jak łatwo wyprowadzić dane użytkowników facebooka, wystarczy spreparować stronę tak aby przycisk Like przekierowywał na odpowiednią stronę z robaczkiem.

Oczywiści "lubisie" też padają ofiarami ataków a wystarcza tylko jedno kliknięcie.

Niebezpiecznik właśnie ogłosił :

Od kilku dni na Facebooku panoszy się ciekawa aplikacja-robak.

"Zrób to sam" miasteczko na DVD zaprojektowane tak aby się nie zestarzało

Co byście powiedzieli na płytkę DVD na której były by projekty maszyn dających się samodzielnie zmontować z podzespołów które otrzymujemy z miejscowych odzyskiwanych materiałów. Maszyny których działanie i budowę znamy bo je sami konstruujemy, możemy je sami naprawiać i dorabiać zniszczone bądź też uszkodzone części. Oszczędzamy na serwisie a najważniejsze jesteśmy w zgodzie z naturą bo możemy urządzenia przetworzyć i ponownie z nich coś zbudować.

Wyszukiwanie grobów w Poznaniu przez Internet

Listopad - czas zadumy , wspomnień tych których znaliśmy a których zabrał czas.Bywa czasem tak że wiemy że ktoś zmarł ale z jakiś dziwnych przyczyn nie mieliśmy możliwości pożegnać się i chcieli byśmy odwiedzić, zapalić znicz. W samym Poznaniu są 2 wielkie cmentarze komunalne (zarządzane przez miasto) oraz kilkanaście mniejszych cmentarzy parafialnych. Znalezienie odpowiedniej mogiły graniczy z cudem, pewnie niektórzy tak myślą. W dobie cyfryzacji powstał portal