popularne tematy: oprogramowanie

Intel OPTANE 16GB i dysk HDD - nie systemowy

Pamięć Intel Optane, ma za zadanie przyspieszenie odczytu z dysków HDD - czyli mechanicznych z talerzami. Można się pokusić o próbę przyspieszenia dysku SSD, lecz z testów wynika iż mija się to z celem bo korzyści są znikome.Pamięć została stworzona z myślą o przyspieszeniu działania zarówno systemu Windows 10 jak i i oprogramowania. Oczywiście dotyczy to określonej niewielkiej liczby aplikacji które pomieszczą się na naszej pamięci Intel Optanie.

Zestaw do rozbudowy komputera HyperX

Bywają takie chwile gdy pewne części starego poczciwego blaszaka stają się jak by bardziej / mniej przydatne. Tak się stało w moim przypadku z dyskiem SSD 120GB, który z jakiegoś dziwnego wypadku pan-galaktycznego, zaczął w kosmicznym tempie tracić wolne miejsce. Z początku pomyślałem że to może wina "Battlefielda 4" - pathe i inne dodatki mogą warzyć troszeczkę. "Battlefield" poleciał na partycje magazynową drugiego dysku HDD. Ten sam los spotkało WOT - co mi dało około 40GB wolnego miejsca ....

Problem z uprawnieniami folderów po reinstalacji Windows 8

Już pisałem że miałem problemy po najnowszych poprawkach Windows 8. Zakup dysku SSD i postawienie na nim od nowa systemu to nie koniec. Parę razy bawiłem się w instalowanie od nowa systemu na różnych kontach i jako połączone z profilem windows live. Oczywiście przed zabawą z wymianą dysku systemowego SSD na nowy postanowiłem zarchiwizować moje "śmieci_z_pulpitu", "dokumenty", "obrazy", "muzykę", "pobrane" itp. - wszystko co mogło być potrzebne.

27 grudnia – aplikacja dla miłośników historii oraz wycieczek

Jako że zbliżają się majówki i długi weekend a pogoda zachęca do wycieczek zapraszam do Wielkopolski i zaznajomienia się z historią tego regionu dzięki tej maleńkiej aplikacji. Mam nadzieję że znajdą się chętni do przetestowania tej aplikacji oraz przejścia trasami którymi nasi przodkowie spletli drogi życiowe przy odzyskiwaniu ojczyzny.

słowa wstępu ...

Gdy 11 listopada 1918r.

Niskopoziomowe API - Direct i Open GL ? San Francisco GDC 2014,

W dniach 17-21 marca ma się odbyć konferencja GDC 2014 (Game Developers Conference Microsoft),

Microsoft i grupa Kronos już szykują odpowiedź w postaci niskopoziomowych instrukcji w API DirectX i OpenGL. Wszystkie szczegóły mają zdradzić na dwóch panelach Microsoftu i jednego panelu grupy Kronos.

Pierwszy nazwany "Direct3D Futures" ma dotyczyć przyśpieszenia gier nowej generacji.

Modern UI działa na ekranach z niższą rozdzielczością 1024x600px

Windows 8- Fajny temat "rzeka", już myślałem że nie napiszę nic na ten temat z prostej przyczyny, ktoś w M$ wymyślił sobie że Windows 8 będzie działał tylko na monitorach z rozdzielczością 1024 x 768px

Aby przejść do Sklepu Windows oraz pobrać i uruchomić aplikacje, wymagane jest połączenie internetowe oraz ekran o rozdzielczości co najmniej 1024 x 768.Aby przyciągać aplikacje, wymagany jest ekran o rozdzielczości co najmniej 1366 x 768.

goodlike.pl atakuje Facebook'a

Zadziwiające jak łatwo wyprowadzić dane użytkowników facebooka, wystarczy spreparować stronę tak aby przycisk Like przekierowywał na odpowiednią stronę z robaczkiem.

Oczywiści "lubisie" też padają ofiarami ataków a wystarcza tylko jedno kliknięcie.

Niebezpiecznik właśnie ogłosił :

Od kilku dni na Facebooku panoszy się ciekawa aplikacja-robak.