popularne tematy: porady

Reanimacja lustrzanki — wymiana matówki

Roku Pańskiego 2014 dnia 20 grudnia, lustrzanka która onego czasu wypełniała swe zadanie, ni z tego ni z owego natenczas poczynić mi zaczęła afekta...

A tyczy się to zacnego choć leciwego już modelu Canon EOS 1100D.

Znaczy się defekt objawił się w sposób następujący, przy próbie wykonania zdjęcia aparat nie mógł złapać ostrości. Już będąc na Hot Zlocie dziwne rzeczy się zaczynać działy, ot magiczna gąbka która ma uchronić lustro przed uszkodzeniem w pozycji podniesionej.

Problem z uprawnieniami folderów po reinstalacji Windows 8

Już pisałem że miałem problemy po najnowszych poprawkach Windows 8. Zakup dysku SSD i postawienie na nim od nowa systemu to nie koniec. Parę razy bawiłem się w instalowanie od nowa systemu na różnych kontach i jako połączone z profilem windows live. Oczywiście przed zabawą z wymianą dysku systemowego SSD na nowy postanowiłem zarchiwizować moje "śmieci_z_pulpitu", "dokumenty", "obrazy", "muzykę", "pobrane" itp. - wszystko co mogło być potrzebne.

„Spotkanie z mistrzem” - FUJIFILM - bezpłatne warsztaty z fotografii ulicznej

  • Czym był by aparat fotograficzny bez osoby go obsługującej ?
  • Przyciskiem do Papieru :)

Coś jest w tym stwierdzeniu, bo sam sprzęt to nie wszystko. Kilka ciekawych teorii na temat samej fotografii pewnie słyszeliście już nie raz.

"Zdjęcie i fotografia to nie to samo."

Zdjęcie może wykonać każdy, a fotografia to takie zdjęcie które przenosi ze sobą emocje - patrzysz i wiesz że ma w sobie coś niepowtarzalnego, ciekawi, powoduje że oko na chwile zastyga. Człowiek ogląda i zaczyna się zastanawiać...

Modern UI działa na ekranach z niższą rozdzielczością 1024x600px

Windows 8- Fajny temat "rzeka", już myślałem że nie napiszę nic na ten temat z prostej przyczyny, ktoś w M$ wymyślił sobie że Windows 8 będzie działał tylko na monitorach z rozdzielczością 1024 x 768px

Aby przejść do Sklepu Windows oraz pobrać i uruchomić aplikacje, wymagane jest połączenie internetowe oraz ekran o rozdzielczości co najmniej 1024 x 768.Aby przyciągać aplikacje, wymagany jest ekran o rozdzielczości co najmniej 1366 x 768.

Wyszukiwanie grobów w Poznaniu przez Internet

Listopad - czas zadumy , wspomnień tych których znaliśmy a których zabrał czas.Bywa czasem tak że wiemy że ktoś zmarł ale z jakiś dziwnych przyczyn nie mieliśmy możliwości pożegnać się i chcieli byśmy odwiedzić, zapalić znicz. W samym Poznaniu są 2 wielkie cmentarze komunalne (zarządzane przez miasto) oraz kilkanaście mniejszych cmentarzy parafialnych. Znalezienie odpowiedniej mogiły graniczy z cudem, pewnie niektórzy tak myślą. W dobie cyfryzacji powstał portal

Teoria Spiskowa - "planowane postarzanie produktu"

Ostatnio było bardzo głośno o ACTA które to miało narzucić nam kupowanie tylko markowych rzeczy, sprzętów, części ... etc.

W tym całym zamieszaniu zapomniano się zapytać zwykłego użytkownika czy woli kupować drogie markowe towary czy po prostu tylko takie na jakie go stać. Kiedyś był mit mówiący iż markowe rzeczy starczają na dłużej, bo są wykonywane z lepszych materiałów. Obecnie każdy wie że bez względu czy coś do nas trafiło z rosji czy ze stanów i tak zostało wytworzone w Chinach (dawniej Tajvan).