popularne tematy: urządzenia mobilne

Personalizacja komputera — czyli jak optycznie zmienić blaszaka

Wielkimi krokami zbliża się czas komunii i jak co roku pojawiają się pytania o zakup sprzętu, który nie tylko da możliwość rozrywki, lecz także pozwoli na łatwiejszą edukację.

Kiedyś to było dużo prościej. Najpopularniejszymi prezentami były wtedy: zegarek, aparat fotograficzny czy rower ...

Dziś trochę się to pozmieniało. Wiadomo, że zegarek to troszkę mało, więc może aparat fotograficzny? W epoce smartfonów i innych wynalazków, które mają wbudowane odpowiednie podzespoły i oprogramowanie. Zakup czegoś, co większość młodzieży już posiada, mija się z celem.

Mała kamera HC-V160 od Panasonic'a

Na początku był technobełkot ...

Warszawa, 5 stycznia 2015 r. ? Panasonic wprowadził dziś na europejski rynek trzy kolejne modele kamer cyfrowych Full HD: HC-W570, HC-V270 i HC-V160. Wszystkie kamery oferują zoom o wartości typowej dla urządzeń z najwyższej półki, a dodatkowa funkcja stabilizacji obrazu sprawia, że nawet początkujący amator wideofilmowania nakręci za ich pomocą atrakcyjny i profesjonalny materiał.

Cloud Stinger - HyperX słuchawki nie tylko dla gracza

Dawno... dawno temu w Szklarskiej Porębie...

Nowość w sklepach ze stajni HyperX

- słuchawki dla graczy za 249zł.Cena wydaje się być mocno zawyżona lecz sztywno utrzymuje się na tym samym poziomie we wszystkich znanych sklepach internetowych zajmujących się sprzętem komputerowym.

x-komkomputronikprolinemorele

Wiem że są tacy co używają najtańszego zamiennika do grania... ale to nie ta sama klasa sprzętu... :)

Drobne prace kosmetyczne — komunijne obudowy

Każdy kto kupował komputer miał wybór:

Book - mieści się w szufladzie albo na półce z książkami

Desktop - fajnie można położyć na biurku a monitor na obudowie.

Mini Tower - fajnie można płożyć pod biurkiem, dzięki czemu więcej miejsca na biurku.

Midle Tower - można położyć obok biurka postawić głośniki na obudowie, mamy więcej miejsca na kartę graficzną oraz dodatkowe dyski i takie tam ...

Big Tower - można położyć za biurkiem, monitory będą miały na czym stać :) będzie lepsza cyrkulacja powietrza i zmieści się kilka kart graficznych...

Kamerka Sportowa SJ 4000 Tracer i testy na Hot Zlocie 2015

Pomimo iż Redakcja Dobrych Programów stwierdziła że wystarczy na Hot Zlocie tylko telefon do rejestracji tego wiekopomnego wydarzenia. (które raz w roku odbywa się właśnie dzięki portalowi Dobreprogramy.pl)

Ja tam jednak wiem że najlepiej robi się zdjęcia lustrzanką... aaa mam taką. Za to już gorzej było z uwiecznianiem obrazu i dźwięku na raz, czyli należało by pomyśleć o jakiejś kamerce która dawała by możliwość zapisu video na dobrym poziomie.

Po lekturze wpisu :

Lampa błyskowa „reporterska" z wodotryskiem?

Każdy kto kupił kiedyś aparat fotograficzny wie że to co rejestruje matryca, to światło odbite od sceny która jest widoczna przed obiektywem. Aby zdjęcie było dobrej jakości potrzebne jest odpowiednie oświetlenie, dla tego aparaty wyposaża się w wbudowane lampy światła błyskowego. W pewnym sensie jest to udogodnienie, bo nie musimy targać ze sobą reflektorów doświetlających scenę, lecz ma to też wadę.

Światło z lampy wbudowanej działa tylko na określoną odległość i tylko w pewnym zakresie sceny.

Bezlusterkowce — X rewolucje w fotograficznych aparatach cyfrowych

Ponieważ szczytem technicznym były kiedyś lustrzanki i aparaty dalmierzowe które z uwagi na wielkość oraz ilość dodatkowego osprzętu powodowały że aby wybrać się na sesję należało wszystko schować do odpowiednio wielkiej torby. A czasach fotografii analogowej najwięcej miejsca zabierały klisze ze względu na to że standardowo można było wykonać około 9-36 zdjęć w zależności od wielkości użytego filmu. Zaczęto myśleć nad czymś co by zredukowało wielkość aparatów ale dawało taką samą jakość obrazu.

GAMDIAS HEPHAESTUS — słuchawki nieco inne

GAMDIAS to firma pochodząca z Tajwanu, jak widać na załączonym obrazku logo firmy stylizowane jest na bardzo rozpoznawalny znaczek superbohatera ale zamiast znajomej literki "S" wpisano s trójkąt imię greckiego boga ZEUS. Firma bardzo mocno akcentuje w ten sam sposób wszystkie produkty kierowane dla graczy nadając im nazwy znane z panteonu imion greckich bogów.