popularne tematy: windows

Intel OPTANE 16GB i dysk HDD - nie systemowy

Pamięć Intel Optane, ma za zadanie przyspieszenie odczytu z dysków HDD - czyli mechanicznych z talerzami. Można się pokusić o próbę przyspieszenia dysku SSD, lecz z testów wynika iż mija się to z celem bo korzyści są znikome.Pamięć została stworzona z myślą o przyspieszeniu działania zarówno systemu Windows 10 jak i i oprogramowania. Oczywiście dotyczy to określonej niewielkiej liczby aplikacji które pomieszczą się na naszej pamięci Intel Optanie.

AORUS M3 — mysz z logiem Sokoła

Dziś otrzymałem kolejnego gryzonia do testów z podświetlanym logiem głowy sokoła.Opakowanie: Kartonik z uchylnym bokiem i osłona w polimerowym blistrze.

W opakowaniu Instrukcja obsługi zapasowe ślizgacze w kolorach białym i czarnym.AORUS M3, z wdzięcznym dopiskiem "Gaming Mouse" - czyli coś dla gracza.

Mały czarny gryzoń z ogonkiem około 1,8 metra zakończonym pozłacanym wtykiem USB.

Klawiatura „mechaniczna" Force K85 od Gigabyte

Klawiatura Force K85 RGB z mechanicznymi przyciskami

Nie każdy ją lubi, większość użytkowników poleca przynajmniej dla graczy.

Wcześniej pisałem że wpadła mi w ręce taka klawiaturka, dzięki promocji w komputroniku. Niestety nie miałem czasu na opisanie, więc dziś nadrabiam.

Jest to wersja nisko budżetowa, kosztem zastosowania przełączników Kalih (do wyboru blue lub red). Została w produkowana w standardzie ANSI (ANSI-INCITS 154-1988) z układem klawiszy QWERTY (programisty pl)

Zestaw do rozbudowy komputera HyperX

Bywają takie chwile gdy pewne części starego poczciwego blaszaka stają się jak by bardziej / mniej przydatne. Tak się stało w moim przypadku z dyskiem SSD 120GB, który z jakiegoś dziwnego wypadku pan-galaktycznego, zaczął w kosmicznym tempie tracić wolne miejsce. Z początku pomyślałem że to może wina "Battlefielda 4" - pathe i inne dodatki mogą warzyć troszeczkę. "Battlefield" poleciał na partycje magazynową drugiego dysku HDD. Ten sam los spotkało WOT - co mi dało około 40GB wolnego miejsca ....

Problem z uprawnieniami folderów po reinstalacji Windows 8

Już pisałem że miałem problemy po najnowszych poprawkach Windows 8. Zakup dysku SSD i postawienie na nim od nowa systemu to nie koniec. Parę razy bawiłem się w instalowanie od nowa systemu na różnych kontach i jako połączone z profilem windows live. Oczywiście przed zabawą z wymianą dysku systemowego SSD na nowy postanowiłem zarchiwizować moje "śmieci_z_pulpitu", "dokumenty", "obrazy", "muzykę", "pobrane" itp. - wszystko co mogło być potrzebne.

Demeter — bogini zaklęta w gryzonia

W odległych czasach i odległych krainach, żyli sobie bogowie... Jak przystało na siostrę Zeusa, Demeter została zamieniona w gryzonia za sprawą magików z firmy Tajwańskiej GAMDIAS. Zgodnie z nazwą firmy, gryzoń ma być poruszającym się/grającym (GAM) bogiem (DIAS) i tak to wygląda :)

Budowa

Myszka podłączana do PC za pomocą przewodu USB o długości 2 metrów, przeznaczona dla graczy o mniej zasobnym portfelu.

GAMDIAS HEPHAESTUS — słuchawki nieco inne

GAMDIAS to firma pochodząca z Tajwanu, jak widać na załączonym obrazku logo firmy stylizowane jest na bardzo rozpoznawalny znaczek superbohatera ale zamiast znajomej literki "S" wpisano s trójkąt imię greckiego boga ZEUS. Firma bardzo mocno akcentuje w ten sam sposób wszystkie produkty kierowane dla graczy nadając im nazwy znane z panteonu imion greckich bogów.

Nokia Lumia 630 i Windows Phone 8.1

Troszkę o tym jak to jest zbudowane:

Nokia Lumia 630 w wersji "standardowej" została wyposażona w 4,5" ekran Corning® Gorilla® Glass 3, o rozdzielczości (FWVGA) 854 x 480 co daje zagęszczenie 221 punktów na cal; Paleta kolorów wyświetlacza ma standardowo opis TrueColor czyli potrafi wyświetlić kolory 24-bitowe co daje paletę około16 mln.Dodatkowo mamy zastosowany profil kolorystyczny Lumia oraz szeroki kąt patrzenia - niestety na ekranie pozostają odciski palców.

Niskopoziomowe API - Direct i Open GL ? San Francisco GDC 2014,

W dniach 17-21 marca ma się odbyć konferencja GDC 2014 (Game Developers Conference Microsoft),

Microsoft i grupa Kronos już szykują odpowiedź w postaci niskopoziomowych instrukcji w API DirectX i OpenGL. Wszystkie szczegóły mają zdradzić na dwóch panelach Microsoftu i jednego panelu grupy Kronos.

Pierwszy nazwany "Direct3D Futures" ma dotyczyć przyśpieszenia gier nowej generacji.