Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: Office

MS Office for Linux w 2015 roku?

MS Office to z pewnością najlepszy pakiet biurowy na rynku. W przeciwieństwie do głównych konkurentów oferowany jest tylko na dwóch platformach, czyli Windows oraz OS X. Nie licząc wersji mobilnych. LibreOffice czy Open Office dostępne są dodatkowo na Linuksie, a dodatkowo oferowane są zupełni za darmo. Niestety, ale te dwa pakiety biurowe oferują niższą funkcjonalność od produktu Microsoftu, chociaż sądzę, że dla wielu ta funkcjonalność byłaby w zupełności wystarczająca. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników MS Office jest jednym słusznym wyjściem, w związku z tym mimo, iż są zwolennikami Linuksa to muszą mieć zainstalowany system Windows by móc korzystać z pakietu biurowego Microsoftu. Możliwe, że sytuacja ta ulegnie zmianie już na początku 2015 roku.

Jak donosi na swoim twetterze jeden z bliskich współpracowników Microsoftu obecnie trwają testy nad specjalną wersją pakietu biurowego Microsoftu, która to wersja miałaby być przeznaczona na Linuksa. MS Office for Linux będzie sprzedawany na niemal identycznej zasadzie jak Office 365, czyli wykupowalibyśmy tylko licencję na rok.

Podsumowanie mojego pierwszego roku blogowania na łamach dobreprogramy.pl z wykorzystaniem Office 365 dla użytkowników domowych

Pierwszy mój wpis na blogu powstał 20 sierpnia 2012 roku, czyli praktycznie rok temu. Przez ten czas udało mi się stworzyć dość sporą liczbę wpisów, które poruszały różne tematy związane z moim zainteresowaniami. Do napisania pierwszego wpisu zmotywowała mnie chęć podzielenia się moją opinią w sposób, który pozwoli dotrzeć do większego grona osób oraz przekonanie, że moje "wypociny" nie przeminą tak szybko jak zwykły komentarz. Miałem też obawy, że mój wpis nie zostanie przez nikogo zauważony lub okażę się na tyle słaby, że zniechęci mnie do dalszego pisania. Zauważyłem, że komentarze dość szybko znikają z Naszej pamięci, są krótkie i nie pozwalają przedstawić w pełni naszej opinii oraz muszą być związane z tematem artykuły pod, którym się znalazły.

Konto posiadam od 5 lutego 2012 roku, więc gdy pierwszy raz w miejsce loginu wpisywałem "Scorpions.B" nie myślałem o tym, aby napisać własny wpis. Założyłem konto z innych pobudek. Z czasem zauważyłem jak ważną rolę odgrywają użytkownicy dp w funkcjonowaniu portalu, jak są traktowani przez redakcję oraz chyba co najważniejsze spostrzegłem siłę drzemiącą w blogowaniu.

Office 365 vs. Office Web Apps, czyli starcie płatnego pakietu biurowego z darmowym proponowanym również przez Microsoft z punktu widzenia domowego użytkownika

W tym wpisie chciałbym porównać możliwości pakietu biurowego Office 365 z darmowym Office Web Apps, którego głównym konkurentem jest darmowy pakiet online proponowany przez Google. Jednak czy możliwości Office Web Apps wystarczą w zastosowaniach domowych i pozwolą użytkownikowi zaoszczędzić ok. 400 zł rocznie?Na pomysł stworzenia tego wpisu wpadł użytkownik arlid. Jeszcze raz wielkie dzięki za podsunięcie pomysłu.

Office 365 - czy jesteśmy gotowi na nowe rozwiązania?

Dzisiaj dostałem wiadomość, że stałem się posiadaczem rocznej subskrypcji pakietu Office 365. Pierwsza myśl: świetnie, czas dokładnie sprawdzić co oferuje nam Microsoft za ponad 400 zł rocznie, jednak druga myśl, nie była, aż tak pozytywna. Przecież podobnie jak 50 innych blogerów sprzedałem się :D Jakby ktoś nie wiedział o co mi dokładnie chodzi zapraszam do świetnego wpisu autorstwa lukasamd. Swoją pierwszą opinię o nowym pakiecie proponowanym przez giganta z Redmond wyraziłem już znacznie wcześniej. Jeśli ktoś chciałby przeczytać to zapraszam: Office 365 - następca klasycznego pakietu biurowego. W internecie możemy się spotkać z wieloma komentarzami dotyczącymi nowego pakietu Microsoftu, pojawia się sporo wątpliwości dotyczących działania pakietu, jego ceny czy też licencji.

Co zmieniło się po przejściu na Office 365

Moje spojrzenia na pakiet Office 365 zamieściłem w poprzednim wpisie: Office 365 - następca klasycznego pakietu biurowego. W tym wpisie przedstawiłem głównie zmiany jakie udało mi się zauważyć w stosunku do starszych pakietów biurowych. Wymienione w tym wpisie rzeczy mogły też występować w starszych wersjach, ale zacząłem z nich korzystać dopiero teraz, bo dostęp stał się łatwiejszy. Zaznaczam też, że wymienione funkcje dotyczące poszczególnych programów z pakietu występuje również w klasycznej wersji MSO 2013 i niczym się nie różnią.