Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: bezpieczeństwo

Windows i wirus, razem?

Witam, wszystkich. Jest to mój pierwszy wpis po testach świetnego ultrabooka od Della. Czas w końcu zmienić temat, chociaż do testów ultrabooków dość szybko powrócę. Windows i oprogramowanie szkodliwe, dla wielu użytkowników te dwie nazwy idealnie ze sobą się łączą. Jednak znaczna część użytkowników nie wie, jak bardzo jest winna takiego stanu rzeczy.

Instalować antywirus, czy nie instalować? Według Scorpions.B

Ostatnio miałem przyjemność czytać ciekawy wpis autorstwa użytkownika GBM. Wpis ten dotyczył dość ważnych kwestii, czy musimy używać oprogramowania antywirusowego. Dla wszystkich zaciekawionych tą kwestią polecam ten wpis: Instalować antywirus, czy nie instalować ? Oto jest pytanie...Autor w tym wpisie stwierdza, że:

To czy zainstalujemy oprogramowanie antywirusowe w komputerze, czy też po prostu będziemy żyli bez niego - jest naszym wyborem. W obydwóch przypadkach efekt jest ten sam, gdyż to czy zostaniemy zarażeni jakimś złośliwym oprogramowaniem - zależy tylko i wyłącznie od nas.
W pewnym sensie z tą opinią można się zgodzić. Ja uważam, że to właśnie użytkownik jest pierwszą i najważniejszą linią obrony przed szkodliwym oprogramowaniem. Jednak nawet bardziej zaawansowany użytkownik systemu Windows, nie może być w pełni pewny swojego bezpieczeństwa. Zawsze możliwość zarażenie naszego komputera możemy zmniejszyć, ale nie jesteśmy w stanie wyeliminować go całkowicie. W dalszej części wpisu pada stwierdzenie, że: