Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: porady

Zdobądź tapetę z ekranu blokady Windows 10

Microsoft wraz z Windows 8 wprowadził na desktopy ekran blokady, wzorowany na tym z mobilnych okienek. Według mnie, na desktopie jest on zbędny i jego jedyną zaletą są tapety. Nie, nie chodzi mi o możliwość ustawienia własnej, bo to można zrobić i na Pulpicie. Po wybraniu odpowiedniej opcji (domyślnie jest włączona w Windows 10), będziemy otrzymywać grafiki dostarczone przez Microsoft.

Przyznaję, że czasami trafi się świetna tapeta, którą chciałbym zachować na dłużej. Niestety, szybko ona znika z ekranu i zastępuje ją inne, często mniej ciekawe zdjęcia. Nie przepada ona jednak całkowicie, wciąż możemy ją znaleźć na dysku komputera. Przedstawię Wam banalną metodę na zdobycie tapety z ekranu blokady.

Wystarczy, że przejdziecie do odpowiedniej lokalizacji na dysku twardym:

C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets
Otworzy Wam się folder z plikami o nieznanym rozszerzeniu. Zniechęcające mogą być nazwy plików, ale bez obaw. Te pliki to zdjęcia z ekranu blokowania, dodajcie im w właściwościach rozszerzenie .jpg, a sami się przekonacie. Mam nadzieję, że pomogłem.

Windows 8 - problemy z aplikacjami zdjęcia, muzyka, wideo

Witam serdecznie każdego z osobna, kto przybył, aby przeczytać ten wpis na moim blogu, ponieważ mam nadzieję, że udzielę Wam pomocy, której sam ostatnio potrzebowałem. Postanowiłem dosyć mocno pobawić się plikami systemowymi i w pewnym sensie sprawdzić odporność Windows 8 na modyfikacje, a raczej na psucie przez niezbyt rozgarniętego użytkownika, w którego to postanowiłem się wcielić. Ósemka trzymała się dzielnie, ale w końcu jej główna twierdza padła, a jedyną szansą na odbudowanie potęgi pozostała płyta instalacyjna. Misja zdobycia opakowania z płytą instalacyjną Windows 8 została przydzielona mi. Misje wykonałem szybko, ponieważ nie była zbyt trudna, wystarczyło przejść 3 m. Nie wiedziałem, że po reinstalacji systemu operacyjnego będzie mnie czekało trudniejsze zadanie.

Czy Ubuntu może zastąpić Windows?

Ze względu na swój powrót do systemu Ubuntu postanowiłem napisać kilka nowych wpisów na blogu. W moich wpisach postaram się przedstawić Ubuntu z poziomu przeciętnego użytkownika. Jako, że ja jestem osobą początkującą w tym systemie do mam nadzieję, że mój język będzie bardziej zrozumiały dla osób, które również chcą zacząć zabawę z tą popularną dystrybucją. Ubuntu jest systemem banalnym w obsłudze, jednak w wielu aspektach różni się od systemu Windows, więc wiele osób może mieć z nim pewne problemy. Uważam, że wielu przeciętnych użytkowników systemu od Microsoftu może mieć problem z Windows 8. Tym bardziej mogą mieć kłopoty w pierwszych krokach z Ubuntu. Ten wpis na blogu nie będzie typowym poradnikiem w stylu "10 rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu Ubuntu 12.10". Takich poradników w internecie jest sporo i są one bardzo dobrej jakości i nie śmiałbym się z nimi równać. W moim wpisie przedstawię swoją opinię ta temat "Czy Ubuntu może zastąpić Windows?". Dużo osób zastanawia się czy warto sprawdzić tego Linuxa, chcą zobaczyć jak naprawdę działa ten słynny z niezawodności system. Czy rzeczy opowiadane o nim są prawdziwe.

Witaj Windows 8, coś dla początkujących

Witam wszystkich, którzy weszli na ten wpis na moim blogu. Popełniłem już kilka wpisów związanych z Windows 8 z różnym rezultatem. W moich wcześniejszych wpisach skupiałem się głównie na opisywaniu nowych funkcji, moich spostrzeżeniach i moich wnioskach związanych z używaniem nowego systemu od Microsoftu. Trwający konkurs zachęcił mnie do kolejnego wpisu. Tym razem postanowiłem skupić się na poradach dotyczących pracy z Windows 8. Jak dobrze wiecie nowy Windows wprowadza wiele zmian, do których musimy się przyzwyczaić. W moim wcześniejszym wpisie opisującym moje wrażenie po miesiącu korzystania z Windows 8 stwierdziłem, że warto się przyzwyczaić do nowości, ponieważ mogą znacząco uprzyjemnić nam pracę z nowymi „okienkami” od Microsoftu. Z pewnością wielu z Was będzie miało mniejsze lub większe problemy podczas pierwszego razu z Windows 8. Ja też w kilku miejscach miałem drobne problemy. W tym wpisie przedstawię Wam moje porady dotyczące pracy z Windows 8. Zapraszam.

Nie lubisz ”krów” wśród oprogramowania? Mam kilka propozycji jak to zmienić

Trochę wstępu.

Witam wszystkich. Każdy z nas korzystał kiedyś lub nadal korzysta z programów, które kiedyś były naprawdę świetne, lecz z biegiem czasu stały się przerośnięte, dodano do nich zbyt wiele zbędnych funkcji, zrobiono z nich kombajny multimedialne. Zauważyłem, że wiele programów do tego zmierza, wraz z tym zaczyna się powolny koniec tych programów. Twórcy na siłę szukają nowych nabywców, niestety efekt jest przeciwny. Wiele osób z przyzwyczajenia, z braku znajomości zamiennika pozostało przy swoich kiedyś ulubionych programach. Owe programy coraz bardziej ich irytują, jednak użytkownicy często boją się zmiany. Obawa przed nowym jest zupełnie zrozumiała, a zwłaszcza wśród osób niezbyt znających się na komputerach. Nie raz wśród znajomych zauważałem skarżenie się na niezbyt dobrze działające programy, nie raz pomagałem im w zmianie przyzwyczajeń, nie raz dostawałem podziękowanie za moje porady. Zaznaczam, że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, że nie znam wszystkich programów, że przedstawię, aby te, które polecam i sam używam.