popularne tematy: inne

Gry komputerowe uznane jako (e)sport akademicki... a uczelnie nawet rozdają stypendia

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości w stosunku do poważnego traktowania turniejów i lig gier komputerowych, to być może czas zmienić zdanie i otworzyć umysł na zmianę swojego poglądu na ten temat. Świetna rozrywka i spędzanie wolnego czasu przed komputerem może być przedmiotem studiów czy nawet pracą.

Wiele wykładów i zajęć uniwersyteckich uległo przekształceniu dla użycia ich w szeroko pojętym internecie, a szkolnictwo wyższe używa co raz to więcej nowych technologii w procesie edukacyjnym w ogóle. Włącznie z uznaniem gier komputerowych jako sport akademicki.

Dla kogo dokumentacja?

Trochę prowokacyjnie dla wszczęcia ciekawej dyskusji (mam nadzieję):

Wszelkie dokumentacje powinny być pisane tylko dla użytkowników Windowsa, ponieważ użytkownicy Linuxa i tak sobie poradzą, a użytkownicy Maca i tak przyzwyczaili się do tego, że każdy o nich zapomina... bo stać ich na płatny support

Dla jednych śmieszne, dla innych żałosne, dla jeszcze innych... no właśnie, jakie? Co o tym myślicie? 

InfoShare 2013 - dzień 2

Jak obiecałem w poprzednim wpisie, zajmę się dokładniejszym opisem prelekcji zaprezentowanych na konferencji InfoShare 2013. Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że zajmę się tylko drugim dniem imprezy. Powód jest prosty: pierwszy dzień dotyczył głównie startupów i drogi do sukcesu, a ja już to opisałem dość dokładnie w poprzedniej notce.

InfoShare 2013

W dniach 16-17 maja 2013 w Gdańsku odbyła się 7 edycja konferencji InfoShare o tematyce IT & New Media, nad którą patronat medialny objęły także dobreprogramy.pl. Choć 1-szy raz (a szkoda, że dopiero wtedy) byłem na niej w 2012 roku to według własnych spostrzeżeń i po opiniach wyrażanych w kuluarach jak i na Twitterze śmiało mogę napisać, że tegoroczne spotkanie przebiło rozmachem wszystkie poprzednie.

Regulaminy i ich akceptacja na forach dyskusyjnych

Od pewnego czasu próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie:

Dlaczego ludzie akceptują regulaminy na forach dyskusyjnych, a potem i tak ich nie przestrzegają?

Z tego co zdążyłem zaobserwować jest to bolączka tzw. "nowych". Jednak co ma bycie "nowym" do stosowania się do kilku (-nastu) prostych zasad? Też wiele razy byłem/jestem "nowy", ale nie potrafię pojąć takiego postępowania.