popularne tematy: porady

Aktualizacja Xperia Arc S do Android 4 ICS - poradnik i pułapki jakie się z tym wiążą

W życiu chyba każdego użytkownika sprzętu elektronicznego pozwalającego na mniejszą lub większą personalizację systemu operacyjnego, przychodzi taki dzień, że postanawia zainstalować coś nowszego. Dzieje się tak głównie w segmencie szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Zaliczamy do niej komputery (inny/nowszy Windows, Linux), smartfony (nowa wersja Androida, Windows Phone, Symbiana czy już niedługo SalfishOS). Najnowsze TV też nie są osamotnione w tym aspekcie i co rusz pojawia się możliwość aktualizacji ich oprogramowania.

Rozbudowa starego laptopa

Rosnąca popularność komputerów przenośnych wymusza na producentach ułatwianie procesu wymiany podzespołów w notebooku. Podobnie jak w PC’tach wydajność procesora, ilość pamięci RAM czy pojemność dysku twardego wraz upływem czasu zaczyna nie wystarczać w codziennej eksploatacji laptopa. Zwłaszcza w kilkuletnim już notebooku. Aplikacje rozwijają się równie szybko co sprzęt, a wraz z nimi ich wymagania co do wydajności maszyny, na której są uruchamiane.

Telnet w Windows

W ostatnim wpisie kubut'a nt. Easter Eggs, czyli niespodzianek zostawianych w oprogramowaniu przez jego twórców znalazła się ciekawa animacja po wywołaniu połączenia telnet z serwerem towel.blinkenlights.nl.

telnet towel.blinkenlights.nl

Niestety w systemie Windows Vista i nowszych klient telnet jest domyślnie wyłączony. Na szczęście można go włączyć w prosty sposób.

1. Przechodzimy do Panelu Sterowania