popularne tematy: bezpieczeństwo

Uwaga na Flash Player Pro

Kilka dni temu na jednym z komputerów mojego znajomego pojawiła się informacja o konieczności aktualizacji Flash Player Pro. Pod żadnym pozorem nie należy wykonywać tej aktualizacji bo jest to spyware, które odpowiedzialne jest za wyświetlanie reklam. Na chwilę obecną stwierdziłem, że wszystkie najpopularniejsze przeglądarki narażone są na taki komunikat. Gdy pojawi się taki komunikat dostęp do większości stron zostaje zablokowany (natomiast strona dobrychprogramów działa bez zarzutów) i za każdym razem pojawia się taka informacja:

Microsofcie dziękuje Ci - głupota użytkownika ponad wszystko

O tym, że Windows XP kończy cykl życia wiedzieliśmy przynajmniej od kilku lat, jednakże większość z nas przechodziła obok tej informacjo obojętnie. Bo w sumie co się może stać jak Microsoft zakończy owe wsparcie? W sumie nic. Ja również należałem do grupy osób które wiedziały, że wsparcie się skończy ale wychodziłem z założenia, że wystarczy odpowiedni antywirus oraz firewall i będzie po sprawie. No właśnie, z tym antywirusem i firewallem to jednak nie do końca wyszło ma jak należy. Ale może po kolei.

Masy niechcianego oprogramowania

O spyware i adware napisano już nie jeden artykuł w Interenecie. Czym to jest? W wielkim skrócie są to niewielkie programy, których głównym zadaniem jest wkurzanie użytkownika głownie poprzez wyświetlanie niechcianych reklam, czy zmianę ustawień naszej przeglądarki (zmiana strony startowej czy instalowanie niechcianych toolbarów). Niestety w Internecie pokutuje przekonanie, ze jedynym najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się całego tego niechcianego tałatajstwa jest reinstalacja systemu.