popularne tematy: hobby

Informatycy na wesoło cz.1

Przeglądając swój stary dysk z danym znalazłem garść dowcipów informatycznych (przepadłem na kilka godzin w czeluściach starych danych:)). Postanowiłem częścią z nich z Wami się podzielić

-----

Podchodzi informatyk do fortepianu i ogląda wnikliwie: -Hmm, tylko 84 klawisze, z czego 1/3 funkcyjnych, wszystkie nieopisane, chociaż... shift naciskany nogą. Oryginalnie.

-----

W piaskownicy bawią się dzieci, jedno z nich siedzi same w rogu.

Specjalista ds. teleinformatycznych — tak o wszystkim i niczym cz.66

W ciągu ostatnich 3 tygodni na naszym portalu zawiązała się ciekawa grupka kilku osób, która za główny cel wzięła sobie uprzykrzenie mi "życia dobroprogramowego". Kochani użytkownicy informuje Was, że za mało się staracie i Wasze no powiedzmy ciekawe komentarze i maile pod moim adresem nie robią na mnie żadnego wrażenia. Albo zacznijcie jakąś większą kampanię, albo dajcie sobie spokój bo zaczyna się to robić nudne.

Tym optymistycznym akcentem zapraszam do kolejnej odsłony specjalisty ds. teleinfomatycznych.

Małe retro – taśma magnetyczna (cz.2)

Wraz z pojawieniem się pierwszych telegrafów człowiek próbował w jakiś sposób zapisać głos, który potrafił już przesyłać. W 1898 roku duński wynalazca przedstawił pierwszy telegrafon, na którym można było zapisywać głos, początkowo na specjalny drut za pomocą drgań elektromagnetycznych. Około 1920 roku telgrafon zmodernizowano i zmieniono mało wydajny drut na specjalną papierową taśmę pokrytą napyloną warstwą elektromagnetyczną. Niestety standard ten nigdy nie doczekał się szerszego zastosowania, ze względu na to, że płyty gramofonowe były o wiele tańsze w eksploatacji.

To już 5 lat męczę Was moimi wpisami

Od początku mojego blogowania (tj. luty 2011) męczę Was kolejnymi wpisami co tydzień. Okazuje się, że w tym miesiącu wypada dokładnie 5 lat, a więc mała półokrągła rocznica mojego blogowania. W tym czasie mój dorobek stał się dość spory. Miałem wpisy raz lepsze, raz gorsze, ale zawsze miałem pozytywne wsparcie od Was moi drodzy czytelnicy, za co bardzo Wam dziękuje, bo jeną z największych motywacji dla mnie do dalszego pisania są właśnie Wasze komentarze.

Kanały YouTube, które mnie zainteresowały cz.2

W poprzednim wpisie o moich ulubionych kanałach YT zjechaliście mnie do suchej nitki, że subskrybuje głupie kanały. Taki jest mój wybór i moja sprawa. Jeśli się Wam mój nie podoba to wasza sprawa, ale nie jest to powód do obrażania mojej osoby. Tym optymistycznym akcentem zapraszam do kolejnej części przewodnika po kanałach YT, które mi odpowiadają.

Ostatnio było o IT, tym razem niech będzie coś o motoryzacji.

Specjalista ds teleinformatycznych — no i mamy kolejnego informatyka w firmie cz.64

Wraz z końcem wakacji Radek odszedł z pracy i rozpoczął studia. O drugim takim pracowniku to ja mogę sobie tylko pomarzyć. Jednakże Radek chciał pozostawić po sobie dobre wspomnienie i zaproponował swojego kumpla na to stanowisko. Niestety okazało się, że ten człowiek nie nadaje się w ogóle. Po 5 kolejnych tygodniach zaś zostałem sam. Kurde znowu będzie przes...

Nowe Gwiezdne Wojny - chyba jednak nie takie rewelacyjne

Dziś nie będzie o IT - chyba pierwszy razu u mnie, ale tym razem muszę, po prostu muszę:). Szał Gwiezdnych wojen trwa w najlepsze. Dziś mija miesiąc od oficjalnej premiery. Miesiąc szału, który na szczęście się już kończy. W tym czasie film ten pobił chyba wszelkie rekordy:

  • Pierwszy film, który zarobił ponad 50 milionów $ przed oficjalną premierą
  • W niecałe 2 tygodnie od premiery film zarobił ponad 1 miliard dolarów
  • W Polsce film przekroczył 3 miliony widzów w kinach
  • I tak dalej, i tak dalej