popularne tematy: inne

Hot Zlot 2016 - inwokacja

Dwa tygodnie temu było kilka prawd HZ. jako ze mamy HotZlot w pełni to w tym tygodniu wrzucę wam moją wersję początku epopei narodowej. Co prawda dziś nie poniedziałek, ale co mi tam:)

HotZlocie! Imprezo ty moja! Ty jesteś jak zdrowie;Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,Kto na niej nie był. Dziś świetność twą w całej ozdobieWidzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

Specjalista ds. teleinformatycznych i masakryczny tydzień w pracy (1) cz.69

Czy zdarzają się Wam takie dni, kiedy odnosicie wrażenie, że cokolwiek zrobicie to i tak na koniec się pokiełbasi? Ja przeżyłem taki cały ostatni tydzień. Awaria goni awarię a próba naprawienia jednej kończy się dwoma następnymi. W środę chciałem rzucić to wszystko w cholerę i wyjechać gdzieś, gdzie nie ma zasięgu, żadnego komputera i mieć święty spokój. No ale może po kolei.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia zapowiadał się dobrze. Pogoda dobra, słoneczko świeci, ogólne nastrój po weekendzie świetny.

Informatycy na wesoło cz.2

Garść dowcipów z przed miesiąca spodobała się większości moich czytelników (z jednym wyjątkiem, ale on jest specyficznym przypadkiem) spodobała się. Podrzuciliście też garść swoich. Idąc dalej tym tematem wyszukałem kolejną garść dowcipów. Tym razem wyszukane gdzieś w czeluściach Internetu. Zapraszam więc do kilku dowcipów. Może komuś poprawią humor.

Mam małe święto — 300 wpisów na blogu

Ale ten czas zasuwa. Jeszcze niedawno byliśmy na 9 zlocie a tu już pojawiają się pierwsze wzmianki o jublileuszowym zlocie. Data jest już prawie znana (wystarczy przejrzeć forum), o miejscu tez już niektórzy wiedzą, ale cicho-sza;). Ale jak tu o HZ marzę, a ja mam swoje małe blogowe święto.To jest mój 300 wpis blogowy na naszym portalu. Nie chwaląc się, chyba jeszcze nikt na blogu dp od początku jego istnienia nie stworzył i opublikował aż tyle wpisów:) Niejako mogę też świętować drugie moje "wydarzenie" na portalu, a mianowicie osiągnąłem prawie 10 tys.

Specjalista ds. teleinformatycznych — XP do Lamusa, w końcu, choć niekoniecznie cz.67

8 Kwietnia 2014 roku Microsoft oficjalnie zakończył 13 letnie wsparcie dla Windowsa XP. W tym czasie sam XP'ek przeszedł wiele zmian i poprawek. Najważniejszą chyba było wprowadzenie Service Packa 2, który zmienił na lepsze wiele rzeczy w tym systemie. Ale nie o tym chciałem w dzisiejszym wpisie. Dziś o tym, że jednak pomimo swojego słusznego wieku Windows XP jeszcze ma przed sobą kilka lat życia.

Na początku 2014 roku miałem w szpitalu 110 komputerów z czego 90 pracowało na XP'ku.

Troszkę nostalgii dobroprogramowej po raz drugi — pirat i papuga

Jakiś czas temu w krótkim wpisie wrzuciłem zrzuty ekranowe wszystkich poprzednich wersji naszego portalu. Bardzo miło było odbyć taka podróż wstecz. Pomysłem sobie, że można by tamten wpis rozszerzyć o kilka kolejnych aspektów, a że Kubut w swoim ostatnim wpisie przypomniał mi o piracie i papudze, którzy przez kilka lat gościli co piątek na naszych łamach to pomyślałem, ze przypomnę co i jak zwłaszcza że strona