popularne tematy: inne

Specjalista ds teleinformatycznych - Człowieku ty jesteś idiotą cz.60

Nigdy nie uważałem siebie za jakieś guru informatyczne, ot znam się po trochu na wszystkich (no prawie) zagadnieniach sfery IT. Trochę programisty, trochę grafika, trochę szkoleniowca, trochę administratora. A jak wiadomo jak jesteś do wszystkiego to jesteś do niczego. I takie wrażenie odnoszę od jakiegoś czasu w mojej pracy. No, ale może po kolei.

Przypadek pierwszy - po co wycofujesz te stare komputery skoro one jeszcze działają, przecież to ponoszenie niepotrzebnych kosztów. W związku z projektem informatycznym jaki w tej chwili realizujemy (

HotZlot 2015 i łyżka dziegciu

O tegorocznym HotZlocie napisałem już chyba wszystko.Choć zabrakło mi wpisów innych uczestników. Zawsze starałem się pozytywnie pisać o tym niezwykłym wydarzeniu, ale ten wpis będzie troszeczkę inny, no ale może kolei.

Niestety w tym roku pojawiło się kilka rzeczy, które mi się bardzo nie spodobały i chciałbym się zapytać Was drodzy uczestnicy dlaczego tak się dziej, że czasami robi się lekko niemiło. Zacznijmy od samego początku.

HotZlot 2015 z Fibaro

Poznańskiej firmy Fibaro nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeśli są jednak osoby, które nie słyszały nigdy o tej firmie to zapraszam na ich stronę, gdzie jest opisane czym ta firma się zajmuje. W dużym skrócie zajmują się oni szeroko pojętym zagadnieniem inteligentnego domu. Ale ja chciałem kilka słów trochę inaczej o Fibaro, bo ich oferta jest dobrze opisana na ich stronie internetowej.

HotZlot 2015 po mojemu

Pohotzlotowy powrót do rzeczywistości jest bardzo ciężki, zwłaszcza, że już we wtorek musiałem ciężko pracować. No, ale cóż takie jest życie i wszystko co dobre szybko się kończy, ale na szczęście mamy bloga, na którym możemy zatrzymać te wspaniałe chwile na dłużej. Do dzieła więc:)

Dzień pierwszy - Chyba czas aby dostać się do zamku.

Na moje szczęście do zamku mam niecałe 100 km, ale że lubię sobie utrudniać życie to postanowiłem zahaczyć o Wrocław i zabrać kilku HotZlotowiczów. W tym roku w podroży towarzyszyli mi MaxDemage oraz Arlid.

10 przykazań dobrego HotZlotowicza

Dziś powinna być Amiga, ale jakoś tak nie wyszło. Mam za to coś co związane z imprezą, która rozpoczyna się już pojutrze. Nie nudząc więc przedstawiam 10 przykazań dobrego HotZlotowicza:

Jesteśmy portalem dobreprogramy, który Hot Zlot zorganizował.

  1. Pamiętaj, że Hot Zlot to najważniejsza w każdym roku impreza
  2. Pamiętaj, że nie wszystko co na Hot Zlocie trzeba brać na poważnie
  3. Pamiętaj abyś na Hot Zlocie dobrze się bawił
  4. Dyskutuj z Krogulcem i redakcją całą
  5. Nie przesypiaj
  6. Nie zamulaj
  7. Nie bądź odludkiem

„Blogger od kuchni” — wywiad z xomo_pl

Jako, że czas leci niebłaganie to przyszła pora na kolejny wywiad. Tym razem padło na użytkownika o nicku xomo_pl, który pisze od kilku dobrych lat na naszym blogu. Rozpiętość tematyczna jego wpisów jest dość duża - od sprzętu poprzez gry do recenzji oprogramowania włącznie. Jednym słowem na jego blogu dla każdego coś dobrego. Zapraszam więc do przeczytania zapisu rozmowy jaką odbyliśmy jakiś czas temu.

Specjalista ds. teleinformatycznych — spory projekt informatyczny (1) cz.58

Jakieś 2 lata temu nasz kierownik działu "Strategii i rozwoju szpitala" (swoją drogą to bardzo ciekawy dział administracji w szpitalu - ale o tym może kiedy indziej) poinformował mnie o możliwości uzyskania dofinansowania na rozwój informatyzacji w szpitalu pod kątem dostosowania oprogramowania do wymogów "Elektronicznej dokumentacji medycznej ", jakie narzuca na nas NFZ.

Wybory, wybory i po wyborach (cz.2)

Jakieś pół roku temu uczestniczyłem w pracach jednej z obwodowych komisji wyborczych jako operator kalkulatora wyborczego. Zabawa była wówczas przednia, złe protokoły, zawieszone serwery i całonocne siedzenie i czekanie nie wiadomo na co. Zresztą zapraszam do tamtego wpisu gdzie napisałem co gdzie i jak. Miałem na dzieje, ze że PKW tym razem pójdzie po rozum do głowy i coś zmieni, że będzie lepiej.